VIII Turniej o Puchar Wielkiego Śląska

Relacja:
Za nami ósma już edycja kibicowskiego turnieju, który odbywa się nieprzerwanie od 8 lat. W tym roku turniej dedykowany był dla najprężniej działających osiedli Wrocławia. Zwycięzcami zawodów została ekipa ze Śródmieścia. Gratulujemy!

Do tej pory turnieje o Puchar Wielkiego Śląska były rozgrywane z myślą o Fan Clubach. Zapraszano ekipy z najprężniej działających FC. W tym roku wyjątkowo zmieniliśmy jego formułę. Wynika to z faktu, że był planowany wielki turniej w Sobótce połączony z 20-leciem Bandy Milicz i FCRS. Jednak ostatecznie 20-lecie wspomnianych FC odbyło się w formule turnieju Miast Zjednoczonych Jedną Pasją i postanowiliśmy, że tradycyjnie zorganizujemy turniej samodzielnie.

Jednak ten rok był kibicowsko bardzo urozmaicony. Wiele się działo i ciężko już było znaleźć odpowiedni termin. W okresie zbliżających się świąt ciężko by było w tygodniu ściągnąć Fan Cluby do Wrocławia. Postanowiliśmy więc uhonorować najbardziej zorganizowane osiedla Wrocławia i po raz pierwszy w ośmioletniej historii turnieju o Puchar Wielkiego Śląska w zawodach wystąpiły tylko drużyny z Wrocławia.

Co do samego turnieju, po raz pierwszy rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu, co nadawało mu fajnego klimatu. Zresztą mimo niewielkiego rozmachu całe zawody były bardzo klimatyczne. Każdy znalazł coś dla siebie. Nawet osoby lubiące mocniejsze wrażenia miały swoje 5 minut. Wszystkich uczestników rozgrzewał grill i napoje z darmowego cateringu. Wszyscy doskonale się bawili.

Co do rywalizacji sportowej najlepszą ekipą okazało się Śródmieście. Drugie miejsce zajęła drużyna Wielkiego Śląska, a trzecie ekipa z Pilczyc. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju za walkę na boisku i atmosferę na całym turnieju!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments