Ultra Wisła podsumowała miniony sezon

Sezon 2021/22 zakończył się dla drużyny ze stolicy Małopolski ogromnym dramatem. Tylko tak można bowiem określić zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli i pożegnanie się z Ekstraklasą po 26 latach. Dla krakowskiego klubu to czwarta degradacja w historii.

Ultrasi Wisły mogą jednak zaliczyć miniony sezon do udanych. W trakcie całego sezonu wiślacy zaprezentowali kilkanaście choreografii, okraszone różnorodną pirotechniką. Ultra Wisła działała także w różnych kwestiach kibicowskiego rzemiosła. Poniżej podsumowanie ich działalności podczas minionego sezonu.

 

Ultra Wisła:

O degrengoladzie w biurach zarządu i na boisku było powiedziane już wiele rzeczy, więc póki co darujemy sobie ten temat. Pomówimy o czymś przyjemniejszym.

Z czystym sumieniem Ultra Wisła może sobie zapisać ten sezon do (co najmniej) bardzo udanych. Zarówno na jesień, jak i na wiosnę zaprezentowaliśmy dużo opraw, starannie przygotowanych i okraszonych za każdym razem pirotechniką.

Oprawy jesienne już opisywaliśmy dokładniej, więc tylko przypomnimy szybko. Sezon zapoczątkował „Przebłysk normalności”, potem podpaliliśmy niecieczańskie pola kukurydzy, świętowaliśmy 115-lecie klubu na meczach z Napoli oraz Legią. Następnie derby, gdzie zaprezentowaliśmy 2 oprawy, a po trybunach niósł się smród palonych barw naszych wrogów. Koniec jesieni natomiast to efektowna prezentacja na sektorze gości w Sercu Łodzi.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 26.07.2021

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 31.07.2021

 

Wisła Kraków – SSC Napoli 04.08.2021

 

Wisła Kraków – Legia Warszawa 29.08.2021

 

Wisła Kraków – Cracovia 07.11.2021

 

PP: Widzew Łódź – Wisła Kraków 02.12.2021

 

Już na początku piłkarskiej wiosny trafił nam się przeciwnik z długą historią kibicowskiej rywalizacji. Na początku spotkania niemal cały sektor C przykryła olbrzymia, największa od lat sektorówka. Przedstawiała postacie z filmu “Krzyk”, hasło “Wisła na wieki” oraz komponujący się w tle herb Wisły. Na płocie natomiast pojawiły się przekreślone herby wrogich nam klubów. Po hymnie w młynie zapłonęły stroboskopy oraz białe, komponujące się ze stylistyką całej oprawy race. Tło zostało natomiast uzupełnione czarnymi balonami – ot, hołd dla starszych czasów ultras.

Wisła Kraków – Lech Poznań 13.03.2022

 

Sytuacja w trakcie rundy robiła się coraz gorsza, ale jak na kibiców Wisły przystało – wciąż wierzyliśmy. Dlatego też kolejna oprawa przypadła na mecz z Górnikiem Zabrze. Przedstawiliśmy transparent z mocnym przesłaniem: “jeszcze będzie pięknie”. Pod dach trybuny została wciągnięta sektorówka z Adamem Mickiewiczem ubranym w koszulkę Wisły niczym na fecie mistrzowskiej. Pomnik narodowego wieszcza po chwili spowiły kłęby czerwonego dymu. Kolorytu oprawie dodało tło w barwach Wisły złożone z flag-machajek (z którymi walczyliśmy do samego końca) oraz pasów materiału rozwiniętych na schodach.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 10.04.2022

 

Im było gorzej na boisku, tym lepiej na trybunach. Nie zwalnialiśmy tempa i na meczu z Wisłą Płock (!), w poniedziałek (!!), będąc w strefie spadkowej (!!!), zaprezentowaliśmy oprawę przygotowaną wraz z chłopakami z Nowej Huty i tejże dzielnicy dedykowaną. Jason z maską w barwach Wisły oraz herbami Huty i Wisły po bokach mówił jasno, że “otwiera się nóż w kieszeni, gdy ktoś Wisły tu nie ceni”. Po bokach sektorówki po chwili zapłonęły ognie wrocławskie, fontanny oraz czerwone race.

Wisła Kraków – Wisła Płock 25.04.2022

 

Ledwie parę dni później dane nam było udać się do klatki na stadionie Guantanamo. Pirotechnika na sektorze gości przy kałuży to rzadkość, jednak i tym razem Armia Białej Gwiazdy mogła dopingować piłkarzy w blasku odpalonych rac.

Cracovia – Wisła Kraków 01.05.2022

 

Gdy było już wiadomo, że nadzieja poszła w pizdu, uznaliśmy, że po tak udanym sezonie również na Warcie nie możemy zawieść. Już przed meczem został rozwinięty transparent jasno wskazujący winnych boiskowego dramatu w 34 aktach zafundowanego kibicom Wisły w tym sezonie. Koło 30 minuty spotkania został on dodatkowo zaakcentowany poprzez ścianę czarnego dymu wznoszącego się nad sektorem C. Ostatnim akcentem ultras było morze rac rozsianych po całym sektorze oraz huk setek petard.

Wisła Kraków – Warta Poznań 21.05.2022

 

Warto zaznaczyć, że aktywnie działaliśmy także w innych kwestiach kibicowskiego rzemiosła. Odnosiliśmy się do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie (transparenty ze wsparciem dla żołnierzy broniących granic, przesłaniem dla rosyjskiego mordercy, ważnych uroczystości patriotycznych czy też jasnym przekazem dla frajerów z rakowa) Często i licznie bywaliśmy na meczach naszych braci i układowiczów. Zorganizowaliśmy kibicowskie obchody 115-lecia klubu.

Wprawnym ultrasowskim okiem po zdjęciach z opraw szacujemy, że odpalone w tym sezonie zostało – zarówno przy Reymonta, jak i na sektorach gości – około:

430 rac morskich
250 ogni wrocławskich
100 świec dymnych
100 stroboskopów
50 rac stroboskopowych
250 ogni rzymskich
13 fontann
300 achtungów

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 16.04.2022

 

Jest jedna rzecz, nad którą – razem z Wami – dalej musimy pracować. Chodzi oczywiście o frekwencję na sektorze C. Żeby miał on pełną moc, musimy regularnie wypełniać młyn od C1 do C5! Pomoże to i dopingowi, i oprawom. Przez całą wiosnę nie było np. ani jednego meczu, na którym moglibyśmy zaprezentować kartoniadę… Pokazaliśmy w tym sezonie, że zabawa na sektorze C jest przednia i kibicowsko wszystko idzie w dobrą stronę. W I lidze tym bardziej musimy grać do jednej bramki. Pomysłów mamy wiele i mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować w przyszłym sezonie m.in. dzięki regularnie pełnemu sektorowi C.

Dzięki wszystkim, którzy dołożyli choć najmniejszą cegiełkę do tak srogiego sezonu w wykonaniu UW. Ruch ultras na Wiśle, żyję i ma się dobrze.

PS. Przed nami wiele ciekawych kibicowsko spotkań w 1 lidze. Wkrótce uruchomimy internetową zrzutkę. Liczymy na Wasze wsparcie!

guest

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments