Tysiąc kibiców na treningu Widzewa!

Nietypową oprawę miał dzisiejszy trening pierwszej drużyny Widzewa. Na zajęciach, jakie zaczęły się punktualnie o 18:00, czyli w porze piątkowego meczu z Podbeskidziem, stawił się tysiąc kibiców, którzy dopingowali piłkarzy z trybuny pod Zegarem.

Fani już od 17:30 zapełniali sektor, z którego podczas meczów ligowych niesie się najgłośniejszy doping. Zawodników przywitały nie tylko mobilizujące okrzyki, ale także pokaz pirotechniczny. Na płocie zawisły także dwie flagi: „Widzew Łódź” oraz „You’ll Never Walk Alone”. Z taką oprawą treningu zdecydowana większość piłkarzy spotkała się po raz pierwszy i widać było, że zrobiło to na nich spore wrażenie.

Oto, co po dzisiejszym, nietypowym treningu powiedzieli piłkarze Widzewa:

Eduards Visnakovs:
„Atmosfera była super! Bardzo dziękuję kibicom, że przyszli nas dzisiaj wspomagać, było bardzo przyjemnie. Na prawie każdym treningu są jacyś kibice, ale to, że dopingowali przez cały czas jego trwania, przydarzyło mi się pierwszy raz. Chciałbym, żeby na wszystkich meczach tej wiosny wspierali nas tak, jak dzisiaj. My ze swojej strony zrobimy wszystko, by jak najlepiej wypaść na boisku i utrzymać się w Ekstraklasie, bo należy się ona takiemu dużemu miastu jak Łódź”

Mateusz Cetnarski:
„To było fantastyczne przeżycie! Zdarzało się, że kibice przychodzili na treningi, ale doping przez cały trening to dla mnie nowość. Świetna rzecz przed ligą, bo były dodatkowe emocje i zobaczyliśmy przedsmak tego, co będzie się działo w rundzie wiosennej.
Do Bielska pojedziemy w pełni skoncentrowani i będziemy walczyć o 3 punkty – to nastawienie się nie zmienia. Każdy mecz w rundzie wiosennej będzie dla nas ważny. Nie możemy tracić punktów, nie możemy tracić bramek – punkty będą dla nas najważniejsze. Wierzę w to, że kibice będą z nami przez całą rundę, bo widowisko piłkarskie to nie tylko sam mecz, ale też to, co dzieje się dookoła i kibice są nam bardzo potrzebni” (przechodzący obok Bartłomiej Kasprzak dorzucił w tym momencie „Dobrze powiedziane”)

Kevin Lafrance:
„Niecodziennie możemy trenować w takich warunkach, w takiej atmosferze. Dzisiaj trenowało nam się zupełnie inaczej. Czułem się, jakbyśmy rozgrywali mecz. Myślę, że każdy zawodnik czerpał przyjemność z trenowania przy takim dopingu”

video:

zdjęcia i relacja: WidzewToMy.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments