Turniej Przebudź się Europo – Wrocław 05.09.2015

Relacja Kibiców Śląska:

W sobotę we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej Kibiców „Przebudź się Europo”. Do Wrocławia zjechało kilka ekip z Europy, by wspólnie pokopać w piłkę oraz wziąć udział w koncercie, który odbył się zaraz po turnieju.

Przygotowania do turnieju na dobrą sprawę ruszyły dopiero w lipcu. Mimo, że czasu było niewiele, a plany bardzo ambitne, to udało się wszystko dopiąć i cała impreza odbyła się zgodnie z planem. To wszystko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którzy poświęcili temu wiele czasu. Dlatego już na wstępie należą się im podziękowania.

Do stolicy całego Śląska zagraniczni goście zaczęli zjeżdżać już w piątek. Najpierw pojawili się fani Dynama Mińsk, potem Silkeborgu, a w dniu turnieju trochę spóźnieni fani Ferencvarosu Budapeszt. Węgrzy zanotowali spóźnienie przez korki na autostradzie spowodowane marszem imigrantów. Jakże wymowna sytuacja do symboliki wrocławskiego turnieju.

Ostatecznie w turnieju wzięło udział 5 drużyn. Gospodarze Śląsk Wrocław, Dynamo Mińsk, Silkeborg, Ferencvaros Budapeszt oraz druga polska ekipa Skinheads Dolny Śląsk. Grano po 7, systemem każdy z każdym, 2 x 20min. Mecze odbywały się na 2 boiskach i sędziowane były przez profesjonalnych arbitrów. Wygrywała ekipa, która zgromadziła najwięcej punktów.

Tą ekipą była drużyna gospodarzy Śląska Wrocław, która zdobyła komplet punktów wygrywając wszystkie swoje mecze w turnieju. Drugie miejsce zajęli Białorusini z Dynama Mińsk, którzy zanotowali tylko jedną porażkę z wrocławianami. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie Skinheads. Czwarte miejsce dla Ferencvarosu, a ostatnie dla Silkeborgu.

Wyniki:

Dynamo 2 – 4 Śląsk,

Silkeborg 5 – 6 Skinheads,

Dynamo 6 – 1 Silkeborg,

Śląsk 9 – 1 Skinheads,

Śląsk 13 – 1 Silkeborg,

Dynamo 7 – 0 Ferencvaros,

Silkeborg 2 – 12 Ferencvaros,

Skinheads 2 – 6 Dynamo,

Ferencvaros 1 – 2 Śląsk

Skinheads 5 – 3 Ferencvaros

W przerwie między turniejem piłkarskim, a zawodami w przeciąganiu liny odbyła się mała prezentacja. Zostało odpalonych kilkadziesiąt rac i kilka świec dymnych w tle przybyłych ekip ze swoimi flagami. W tym miejscu można zaznaczyć, że podczas trwania samego turnieju przewinęło się przez niego około 500 osób. Zawodnicy i przybyli goście mieli do dyspozycji catering oraz różnego rodzaju napoje.

Po przerwie odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Tutaj najlepsza okazałą się drużyna Skinheads, która w finale pokonała gości z Dynama Mińsk. Najniższe miejsce na podium zajęła ekipa gospodarzy ze Śląska, która to pokonała Ferencvaros. Zawody w przeciąganiu liny wywołały nie mniej emocji niż sam turniej piłkarski. To zdecydowanie dyscyplina, w której mogą wykazać się osoby, które niekoniecznie za dużo lubią biegać. Także każdy mógł w sobotę znaleźć coś dla siebie.

Po turnieju przyszedł czas na koncert. Cała impreza przeniosła się pod scenę, gdzie również były rozstawione stoły, a goście kosztowali zimnego piwka i dań z grilla. Podczas wieczornego koncertu wystąpiły kapele już dobrze znane takie jak Obłęd, Nordica, Legion Twierdzy Wrocław, ale również specjalnie na tę okazję do stolicy całego Śląska zawitali goście z Holandii z zespołu The Firm. Podczas wykonywania przez Obłęd jednego z klasyków odpalonych zostało kilkadziesiąt rac.

Po całodniowej imprezie na turnieju i koncercie towarzystwo przeniosło się do wrocławskich lokali, gdzie jeszcze długo trwało zakończenie Międzynarodowego Turnieju Kibiców „Przebudź się Europo”. Podsumowując, wszystko wyszło tak jak miało wyjść i mamy nadzieję, że za rok uda się już ściągnąć więcej drużyn o właściwych poglądach. Sami zaczniemy się do tej imprezy przygotowywać znacznie wcześniej. Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć.

ZOBACZ GALERIĘ:
Turniej Przebudź się Europo – Wrocław 05.09.2015

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments