Sprotavia Szprotawa – Promień Żary 05.09.2015

Relacja kibiców Promienia Żary:
„Pod stadionem zbieramy się w 49 osób i kolumną aut ruszamy do Szprotawy. Obstawa całą drogę w postaci tajniaków i radiowozu. Zdziwiło brak jakichkolwiek cyrków ze strony mundurowych. Na mecz docieramy lekko spóźnieni, jakieś 15 min. Kupujemy bilety i szybko pojawiamy się w klatce gości, bez żadnych kamerowań z dowodem i przeszukiwań. Od początku zaznaczamy swoją obecność kilkoma okrzykami. Na całej długości płotu wywieszamy trans z czaszką i napisem „TEREN NAPROMIENIOWANY”, który posłużył do późniejszej oprawy. Tego dnia bez flag, w drugiej połowie wywieszamy jeszcze transparent dla brata z Legnicy – MAREK TRZYMAJ SIĘ – PDW!

W trakcie pierwszej odsłony dociera do nas 16 kibiców Miedzianki – wielkie dzięki za wsparcie! Nasza oficjalna liczba tego dnia to 65 głów (w tym 16 Miedź). Rywalizację dzielnic wygrało „Zatorze”, ubrane w tym dniu w jednakowe – dzielnicowe koszulki. Bardzo dobrze jak na swoje możliwości pokazało się również Śródmieście, do tego kilka osób z Osiedla Muzyków, 1 z Zawiszy i 2 z Jasienia. Pozostaje czekać na grafa, który w nagrodę pojawi się w wygranej dzielnicy. Co do dopingu to oceniamy go na średni.

Miejscowi kibice, których raczej można nazwać piknikiem, zbierają się w kilkanaście osób. Po bramce rzucają serpentyny i co jakiś czas starają się dopingować. Nasi ultrasi na ten mecz przygotowali prostą choreografię z użyciem piro, którego już dawno nie było na naszych meczach! Oprócz wcześniej wymienionego transu, pojawiły się 2 sektorówki „barwówki”. Całość uzupełniły świece dymne w barwach i kilkanaście strobo. Z efektu jesteśmy zadowoleni, może z małym wyjątkiem „dymów”. Wiatr nie był dość sprzyjający tego dnia. Pomimo „oczów” z obydwu stron, udało się wszystko zaprezentować. Chcemy podziękować w imieniu całej grupy „UPŻ” za każdy „grosz” wrzucony do puchy, dzięki Waszemu wsparciu powstają i będą powstawać nowe prace! Mecz zakończony czwartym z rzędu remisem 1:1.

Na koniec piłkarze dziękują za doping, a Przemek Flaga w ramach podziękowania za ostatni prezent – podarował kibicom klubową koszulkę. Po wyjściu jeszcze wspólna fota z Miedzią i obstawie zawiajamy do Żar. W jednym z lokali mała integracja z Legniczanami. Kto nie był niech żałuje, do zobaczenia na szlaku… Promień & Miedź”

Promień Żary:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments