Sprawiedliwość za „Widelec”

2 września 2015 r. minęło 7 lat od największego masowego zatrzymania w naszym kraju. Kibice Legii zorganizowali przemarsz spod hotelu Metropol na stadion przy ul. Konwiktorskiej. W końcowej fazie tego zdarzenia policja zepchnęła kibiców otoczonych kordonem na podzamcze, a po kilku godzinach zastanawiania się co zrobić – zatrzymała wszystkich uczestników. Dla ponad 700 kibiców naszego klubu oznaczało to zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku. Akcja, która wkrótce otrzymała potoczną nazwę „widelec”, obwołana została w mediach jako ogromny sukces policji w walce z kibolami.

Po długich siedmiu latach rzeczywistość zweryfikowała ten sukces. Nie przesądzając wyniku wszystkich spraw, widelec jawi się jako spektakularna porażka. Po pierwsze większość spraw zakończyła się do tej pory uniewinnieniem. Po drugie porażką jest również to, że w większości młodzi ludzie, na skutek delikatnie mówiąc niemądrej decyzji służb, spędzili niemalże całe dorosłe życie z brzemieniem przestępcy.

Po trzecie przez te 7 lat każda z tych osób, straciła mnóstwo czasu i pieniędzy na walkę z systemem.

Jak zwykle bywa w takich sprawach za zaistniały stan rzeczy nikt sam z siebie nie odpowie i nie przeprosi. Dlatego o sprawiedliwość będziemy musieli upomnieć się sami!

Po konsultacjach z prawnikami zamierzamy zainicjować, skoordynować i przeprowadzić skuteczną akcję zaskarżenia do Strasburga złamania praw człowieka wobec wszystkich uczestników niesławnego „widelca”.

Dla osób chcących przyłączyć się do naszej skargi zorganizowane będzie spotkanie informacyjne z prawnikami w dniu 25 listopada br. o godz. 18 w SportsBar & Restaurant Ł3.

Szczegółowe informacje możecie uzyskać pod numerami telefonu 22 654 12 30 do 33 lub adresem e-mail sprawiedliwosczawidelec@gmail.com

Wspólnym prawem każdej osoby, w przypadku której pojawiło się przypuszczenie o popełnieniu przestępstwa, jest prawo do osądzenia sprawy w rozsądnym terminie.

Warunkiem przystąpienia przez każdego z Was do tej skargi jest niezakończenie sprawy prawomocnym wyrokiem.

Jako organizatorzy zapraszamy też wszystkie osoby, które mają potrzebę konsultacji prawnej.

Dodatkowo będziemy chcieli przeprowadzić, krótkie szkolenie dla kibiców, zwłaszcza w świetle zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments