Są kary za zachowanie kibiców po meczu Lech – Wisła

Lech Poznań zapłacić będzie musiał 30 tys. złotych. Ponadto w przyszłym sezonie kibice „Kolejorza” nie zostaną wpuszczeni na obiekt przy Reymonta. Wcześniej zamknięto sektor gości na stadionie przy Bułgarskiej na mecz z Widzewem.

Z kolei Wisła Kraków została ukarana karą pieniężną w wysokości 20 tys. złotych. Jej fani, analogicznie do lechitów, w kolejnym sezonie nie będą mogli oglądać poczynań „Białej Gwiazdy” ze stadionu w Poznaniu.

Jest to skutek zachowania kibiców podczas meczu obu drużyn. Wówczas część jednej z flag kibiców Wisły, wywieszona na barierce, przeszła w ręce lechitów. W efekcie wiślacy podjęli próbę wydostania się z sektora gości. Odpalili też pirotechnikę.

To nie pierwsze takie zdarzenie podczas meczu obu zespołów. Podobnie było chociażby w 2012 roku. Wtedy to kibice Wisły odpalili race, z których dwie wylądowały na murawie i rzucili na boisko serpentyny. Wówczas zostali ukarani zakazem wyjazdowym na trzy mecze, „Biała Gwiazda” musiała również zapłacić 20 tys. złotych. Złożono też wniosek o zamknięcie sektora C.

 

Kilka zdjęć z meczu Lech Poznań – Wisła Kraków 04.05.2013, przypomnijmy. Dwie ekipy odpalały piro, dodatkowo kibice Wisły stracili jedną ze swoich flag co doprowadziło ich do furii.

 

Lech Poznań:

 

Wisła Kraków:

Pełny raport z meczu Lech Poznań – Wisła Kraków 04.05.2013 TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments