Przed meczem: Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze

Informacja wystosowana przez Stowarzyszenie Kibiców Górnika:
Od paru dni trwają przepychanki odnośnie naszego wyjazdu do Białegostoku. Na wyraźne działanie wiadomych służb nasz pociąg nie zatrzyma się na dworcu głównym w Białymstoku, tylko na jednej z bocznych stacji w sporej odległości od stadionu (ok. 15 km). Jak wszyscy możemy się domyślić, czekać tam na nas będą spore oddziały „gościnnej” jak zawsze białostockiej policji.

Ogromnym zaskoczeniem było dla nas pismo Jagiellonii Białystok, iż nie są nam w stanie jako klub zapewnić transportu autobusami pod stadion. Nie praktykuje tego również miasto… Warto nadmienić, iż w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Szczecin, czy ostatnio Zabrze, kibice z dworca przewożeni są bezpłatnie autobusami, a koszt transportu pokrywa miasto/klub.

Tym samym zostaliśmy „zmuszeni” do zamówienia w dniu dzisiejszym autobusów miejskich z białostockiej komunikacji. Koszt tych autobusów to wg. zapewnień ok. 1500 zł. Nie jest to może spora suma, ale jednak dodatkowy wydatek, który będziemy musieli pokryć z własnych środków.

Jak widać w Białymstoku karty w dalszym ciągu rozdaje policja… Piłka nożna dla kibiców!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments