PP: Włocłavia Włocławek – Elana Toruń 26.06.2021

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem minionego weekendu okazał się finał okręgowego Pucharu Polski, w którym Włocłavia Włocławek zmierzyła się na własnym stadionie z toruńską Elaną. Gospodarze tego dnia mogli liczyć na solidne wsparcie  kibiców ŁKS-u, Zawiszy, Górnika Konin i Lecha Poznań. Miejscowi Ultrasi przygotowali również oprawę z okazji 75-lecia powstania klubu.

Na sektorze gości pojawiła się cała koalicja WRWE, przyjezdni podpalili jeden z transparentów ŁKS-u, następnie pirotechnika drogą powietrzną wylądowała na płycie boiska. Doping obu ekip przez całe spotkanie przeplatał się z wyzwiskami.

Relacja Włocłavii Włocławek:

Jak się chce to można ! Po kontrowersyjnej porażce na zakończenie sezonu przyszedł czas na finał okręgowego Pucharu Polski w którym zmierzyliśmy się z toruńską Elana. Zgodnie z oczekiwaniami w sektorze gości pojawiła się całą koalicja wrwe, którą z bliska chciał zobaczyć reprezentant Starej Gwardii. Takie mecze nie wymagają specjalnej mobilizacji, a atmosferę czuć w mieście od samego rana.

Tego dnia elane je#ało wielu Ludzi z Włocławka, a także Reprezentacja Łodzi, Bydgoscy Chuliganii, Łańcuchy oraz fanatycy Lecha Poznań – dzięki wszystkim za wsparcie !! Na trybunach prezentujemy okazjonalną oprawę na 75-LECIE DUMY MIASTA składającą się z sektorówki, transparentu i flag na kij, a całość dopełniają race i świece dymne.

Doping przeplatany „pozdrawianiem” koalicji prezentował się konkretnie. Końcówka drugiej połowy, dogrywka i karne to już zajebista korba przy „Graj Włocłavio graj..” która rozkrecała się z każdą minutą. elanowcy w tym czasie siedzieli na dupach i pod nosem prawdopodobnie śpiewali razem z nami.

Po emocjonujących rzutach karnych zawodnicy wygrywają i zdobywają Puchar, a my oznajmiamy im, że Włocłavia to My i opuszczamy sektor. Gdyby nie kilka wkładów, którzy przeszli obok meczu z Kujawianką albo pokazali brak szacunku do kibiców celebrowanie zwycięstwa wyglądałoby o niebo lepiej. Brawa dla wszystkich obecnych, a zwłaszcza dla przyjaciół za wsparcie !!

Relacja Górnika Konin:

W 30 osób wspieramy Szlachtę Kujaw na sobotnim finale okręgowego Pucharu Polski, kibolom Włocłavii gratulujemy zdobycia pucharu i dziękujemy za pomeczową gościnę! Górnik Konin & Włocłavia!

Relacja Elany Toruń:

Na finale okręgowego Pucharu Polski we Włocławku meldujemy się w 300 osób w tym 200 Elana + Ruch Chorzów, Widzew Łódź, KKS Kalisz, Wisła Kraków. Na płocie wywieszamy takie flagi jak ME, Ekipa Wyjazdowa, Władcy Torunia, DHW, Autonomia Kaliska oraz transparenty PDW Kuźma i do góry nogami zawinięty we Włocławku kilka miesięcy wcześniej ŁKS-u Łódź (który w 2 połowie został spalony). Gospodarze ze wsparciem takich ekip jak ŁKS Łódź, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Konin i delegacji Lecha Poznań. W drugiej połowie prezentują sektorówkę z dodatkiem piro. Sporo bluz w repertuarze obu ekip.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, iż nasi piłkarze przegrywają mecz po rzutach karnych 8:7 (w regularnym czasie gry i po dogrywce 1:1).

Pozdro dla wszystkich obecnych i do następnego!