Wizyta Odry w Kędzierzynie-Koźlu 17 sierpnia 2019

Dzisiaj drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle rozgrywała swój domowy mecz z LZS Skorogoszcz. Około godziny 13:00 w okolicach stadionu pojawiła się grupa sympatyków Odry Opole, która postanowiła sprawdzić kondycję gospodarzy i wspierających ich kibiców Rakowa. Doszło do starcia, szybko jednak zareagowali ci co zawsze. Po całej akcji sporo osób zostało zatrzymanych, za niektórymi ruszył również pościg. Na tą chwilę podajemy krótką informację, jak pojawią się relacje samych zainteresowanych to news jak zawsze zostanie zaktualizowany.

 

 

Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn, staranował policyjny radiowóz. Mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca będzie odpowiadał między innymi za czynną napaść na funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie poniosły poważniejszych obrażeń – relacjonuje rzecznik kędzierzyńskiej policji kom. Magdalena Nakoneczna.

 

Do sieci wyciekł filmik z pozycji radiowozu, który natrafił na awanutre:

 

Relacja Odry Opole:

Sobotnim popołudniem odwiedzamy Kędzierzyn-Koźle, gdzie pod stadionem Chemika spotykamy grupę Chemika i Rakowa. Starcie trwa około 1:30/2:00. Wynik zdecydowanie na naszą korzyść, a z naszej strony bez wsparcia zgód. 

 

Relacja Chemika:

Z oczywistych względów miało się nic w necie nie pojawiać, ale skoro Odra już napisała to od nas pierwszy i ostatni wpis w tym temacie.

Wczoraj na meczu z LZS Skorogoszcz dostajemy informację o kilkunastu autach Odry zmierzających w stronę naszego stadionu. W 45-50 osób (w tym 8 Braci z Rakowa- dzięki) ustawiamy się na moście czekając na rywala. Przeciwnika na nasze oko trochę ponad 70. Dochodzi do starcia, które widać na policyjnym filmie, po nim ma miejsce drugie starcie na moście, które przerywają nadjeżdżające nam od pleców psy. W razie wątpliwości dysponujemy filmem ze stadionu, na którym widać że nikt przed nikim nie uciekł, a obie grupy rozbiegają się w tym samym momencie. Stawiając opór składem meczowym zebranej bandzie Odry przegrani się na pewno nie czujemy, prośba o nie powielanie farmazonów o czyjejś ucieczce. Całe starcie przy psach i przy kilku kamerach czego obie strony były świadome.

Szacunek dla rywali za konkretną akcję i dobrą bitkę. Do następnego 

źródło: stadionowioprawcy.net

zdjęcia: lokalna24.pl