Polonia Wilno – Żalgiris Wilno 14.08.2013

Przedstawiamy Wam oficjalną relację grupy BWP’12:

Jeden z najważniejszych dni w naszym kibicowskim życiu. Wielkie DERBY WILNA. Już od rana stres, przygotowania, spotykanie gości. Kilka godzin przed meczem wchodzimy na stadion, by bez żadnych komplikacji rozwiesić flagi, oprawę, które były sprawdzane przez ochronę i policje czy przypadkiem nie obrażamy Litwinow..

Od pierwszych sekund meczu głośny doping leci z naszej trybuny, jest nas około 60 osób!!! (dla nas to dużo). Kibice wznoszą hasło : „Wilno czeka, My czekamy na zdobycie pierwszej bramy „. Niesamowite jest to, że w trakcie śpiewania tego hasła zostaje strzelony GOOOL! E.Kuncewicz w 24 min zdobywa pierwsza bramkę!

Po przerwie mobilizujemy się i szykujemy się do rozwinięcia oprawy, gdy nagle atakuje nas policja i wymusza abyśmy ujawnili treść oprawy. Nie ugięliśmy się przed psiarnią . Pod koniec meczu rozwijamy naszą piękną sektorówke, odpalamy race. Nagle policja zwija 2 chłopaków z BWP. Podczas odpalania rac i przepychania się z policja z góry na murawę wylatuje raca, paląc kawał murawy, z czego media zrobiły wielką aferę. Inni, którzy odpalali race zostali nietknięci, albo zatrzymani już w trakcie wyjścia ze stadionu, kolejne 2 osoby (Polonia Warszawa).

Nie zważając na to, że policja zachowywała się nieadekwatnie wszystko minęło bardzo dobrze. Atmosfera była jak nigdy dobra 3 chłopaków wypuścili po kilku godzinach, a jednego z kiboli dopiero dzisiaj, tzn po 2 dobach.

Kilku kibiców Zalgirisu obserwowało nas cały mecz i potajemnie z krzaków robiło zdjęcia, do żadnych zamieszek nie doszło.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie i integracje ekipom z ŁKS Łomża, Polonia Warszawa, chłopakom z Lidy oraz Stowarzyszeniu Odra-Niemen.

Polonia Wilno:

źródło relacji i zdjęcia: BWP’12

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments