Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów 30.04.2016

Relacja Kibiców AZS-u Podlasie:
Z racji nudów na naszym wyjeździe do Kocka, zrywamy się po pierwszej połowie. Gubimy obstawę i dojeżdżamy do Siedlec w ok. 50 osób wesprzeć Pogoń w meczu z GKS Bełchatów. Kilku chłopaków z Siedlec odbiera nas z parkingu, przechodząc koło sektora gości GKS wykazuje chęć pogadania, zwijają flagi i ładują się za bramę. Bliższe spotkanie kończy wjazd policji przez którą się cofamy się do aut. Zawracamy do fur co kończy się pościgami po Siedlcach i okolicach. Ośmiu zatrzymanych wraca z mandatami + wybita tylna szyba w aucie policyjną pałą.

Relacja Kibiców GKS-u Bełchatów:
Na początku długiego majowego weekendu przychodzi nam zmierzyć się w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Tego dnia wypada również wesele chłopaka z ekipy, którego wybranka to jedna z wyjazdowiczek Gieksy, przez co sporo starszych osób nie może być obecne na naszym wyjeździe. W związku z tym nasza liczba pozostawia wiele do życzenia, gdyż na zbiórce na wyjazd meldują się tylko 53 osoby.

Podróż w pierwszą stronę mija spokojnie i w wesołej atmosferze. Na mecz docieramy na początku pierwszej połowy. Na sektorze meldujemy się w 49 osób (z naszą flagą wyjazdową) dopiero około 30. minuty meczu, natomiast 4 zakazowiczów pozostaje pod stadionem. Do samego końca meczu głośno dopingujemy naszych grajków, którzy niestety przegrywają po wyrównanym meczu 0:1 i wielce prawdopodobne, że w przyszłym sezonie zasilą szeregi II ligi. Około 60 minuty meczu w kierunku zakazowiczów, przebywających w autokarze pod naszym sektorem, kieruje się grupa parudziesięciu miejscowych (część z nich wyposażona w ochraniacze na szczęki). Bez większych przemyśleń ruszamy z sektora w ich stronę, forsując po drodze 3 bramy oddzielające nas od nich i próbując dostać się do przeciwników, którzy nie przejawiają już chęci do awantury. Po pokonaniu przez nas ostatniej z bram, miejscowi zwijają się przed zbliżającą się milicją, natomiast my zostajemy z powrotem wepchnięci na sektor, gdzie dalej dopingujemy naszych piłkarzy.

Podróż powrotna również mija spokojnie. Po wyjeździe, prawie całą grupą wyjazdową, podjeżdżamy z flagą i racami pod sale weselną, gdzie sprawiamy niespodziankę Młodej Parze, której życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!