Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Górnika Zabrze

Górnik Zabrze – Cracovia 21.07.2014

Pierwszy mecz sezonu wypadł nam u siebie. Na meczu nic godnego uwagi się nie wydarzyło z punktu widzenia kibicowskiego. Akcentem oprawy był transparent WITAMY MISTRZA ŚWIATA

Górnik Zabrze – Lech Poznań 27.07.2014

Na tym meczu pojawił się komplet fanów w tym skromna delegacja kibiców Lecha Poznań którzy skorzystali z uprzejmości gospodarzy i zasiedli w sektorze pomiędzy gospodarzami. Największym wydarzeniem z punktu widzenia kibicowskiego był wybryk polegający na wtargnięciu golasa na boisko. Mecz został przerwany a wybiegnięcie gołego mężczyzny na boisko miało prawdopodobnie związek z zakładami bukmacherskimi.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 02.08.2014

Sezon wyjazdowy rozpoczęliśmy od wyjazdu do Warszawy. Z okazji solidarności z warszawianami którzy podobnie jak w całej Polsce celebrowali rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wywiesiliśmy transparent MIMO LOKALNYCH ANIMOZJI, ŁĄCZYMY SIĘ WE WSPÓLNEJ WARTOŚCI. Kibice Legii natomiast odpalili race które utworzyły wielki płonący znak Polski Walczącej. W Stolicy melduje się nas łącznie 620 osób. Pod koniec meczu wywieszamy transparent chwalący piłkarzy za ambitną postawę. RAZEM WIELE OSIĄGNIEMY, NIE DLA PIENIĘDZY TEN KLUB REPREZENTUJEMY to treść transparentu. Podróż na stadion i powrót bez zakłóceń.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 08.08.2014

Było to najlepsze widowisko na naszym stadionie w tej rundzie. Podczas meczu została zaprezentowana oprawa wykonana z dużym rozmachem i sporą starannością. Na oprawę składały się transparenty: PODCZAS GDY INNI ZAJĘCI SĄ SNAMI, MY JEDZIEMY Z OPRAWAMI. Pomiędzy transparentami znajdowała się sektorówka z napisem ULTRAS i postacią w charakterystycznej czapce na motor. Całość dopełniła pirotechnika odpalona pod sektorówką. Na meczu pojawiła się również skromna grupa kibiców z Białegostoku. Po tym spotkaniu afera gdyż pirotechnika popaliła kable TV które to stacja wyceniła na niebotyczną kwotę.

Korona Kielce – Górnik Zabrze 15.08.2014

Wyjazd do Kielc nie zapowiadał się nadzwyczajnie, taki kolejny wyjazd w te rejony. Nam jednak w pamięci najbardziej pozostanie interwencja służb ochrony a potem brutalna pacyfikacja policji która miała miejsce przy wchodzeniu kibiców na stadion. Co wszyscy podkreślają. Pacyfikacja nie zakończyła się z chwilą uspokojenia się sytuacji. Melduje się nas prawie komplet. Dokładnie 678 osób w tym 29 Wisłoka i 4 GKS Katowice.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 23.08.2014

Mecze u siebie nie wzbudzają większych emocji, tym razem było podobnie. Bez gości za to z ambitną postawą piłkarzy i dobrym wynikiem na boisku.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 30.08.2014

Ponad 700 Żaboli zameldowało się na nowoczesnym stadionie we Wrocławiu. Jest to kolejny nasz dobry wyjazd i chyba już weszliśmy na taki dobry poziom wyjazdowy. Na wyjazd jedziemy pociągiem specjalnym choć początkowo był planowany wyjazd na dwa składy. Duży sektor gości zaowocował tym że mogliśmy powiesić bardzo dużą liczbę flag. Gospodarze zaprezentowali patriotyczną oprawę. Co było do przewidzenia pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony wizualnie i wokalnie.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/06-02-2015/3fdeef92e8_7.jpg" alt="" />

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 14.09.2014

Derby na stadionie Górnika są jedynie derbami z nazwy. Najbardziej na to spotkanie zmobilizowała się Torcida Gliwice która to przyjechała na ten mecz bardzo licznie. Od tego spotkania ruszyły prace z pokryciem dachu co dało cień nadziei na dokończenie naszego stadionu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 20.09.2014

Wysokie zwycięstwo Górników nad Góralami oglądała tylko garstka kibiców z Zabrza którzy pojechali do Bielska incognito.

1/16 PP Górnik Zabrze – Korona Kielce 23.09.2014

Tym razem na pucharowym meczu Górnika z Koroną Kielce nie było kompletu, zaledwie połowa stadionu została zapełniona. Plusem jest pojawienie się gości z Kielc którzy w drugiej połowie zasiedli na sektorze z swoimi flagami w sile ok. 60 osób.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 28.09.2014

Dobry doping i niezła pogoda i tylko tyle raczej zostanie zapamiętane z tego meczu. Oprawy i przyjezdnych brak.

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 04.10.2014

Derby miały być naszym najlepszym meczem w sezonie, miały być ale nie były. Tym razem informacja o podłożonym ładunku pod sektor gości sprawiła iż kibice Górnika już na zbiórce się dowiedzieli iż na ten mecz nie wejdą. Pomogła nam też policja która na miejsce zbiórki zjechała w niespotykanych dotąd liczbach i miała za cel nie wypuścić nas z miasta. W ten sposób pozostała nam transmisja i przywitanie bohaterów meczu na stadionie którzy nawet podeszli podziękować pod pusty sektor. Powitanie przerodziło się w długie świętowanie zwycięstwa w asyście pirotechniki.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 19.10.2014

Mecz o którym każdy chciał by najszybciej zapomnieć. 5:0 dla gości ale to w młynie trwała zabawa jak by wynik był w drugą stronę.

GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 24.10.2014

384 w tym 13 GKS Katowice i 8 Wisłoka zawitało do Bełchatowa. Na meczu została zaprezentowana zgodową oprawa Górnika z GieKSą w skład której wchodził transparent i baloniki w barwach.

1/8 PP Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 28.10.2014

Na początku spotkania kibice w młynie prezentują baloniki i przez cały mecz pomimo fatalnej frekwencji i fatalnego wyniku trwa dobra zabawa. Tym spotkaniem żegnamy się z pucharem.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 02.11.2014

Na meczu miał miejsce debiut nowego oświetlenia na naszym stadionie. Dzień po święcie zmarłych postanowiono uczcić pamięć o tych których już z nami nie ma. Na nowej trybunie wisiała flaga PAMIĘĆ TO TWARDA SKAŁA a na dolnej kondygnacji został ułożony krzyż z zniczy. Na meczu pojawiła się spora grupa portowców którzy przyjechali wspierać swoich piłkarzy w sile 138 osób.

Cracovia – Górnik Zabrze 24.11.2014

Bliski wyjazd do Krakowa wypadł nam w najmniej lubiany dzień przez kibiców, mianowicie w poniedziałek. Jednak pojawiło się nas dokładnie 413 osób którzy nie mieli problemu z przekrzyczeniem miejscowej publiki. Oczywiście jak podczas wszystkich wyjazdów na Kraskowie nie obeszło się bez wzajemnej wymiany uprzejmości.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 30.11.2014

W ten zimny dzień do Poznania autobusami i samochodami wybrało się 508 kibiców Górnika wraz z zgodami i gośćmi w skład których wchodziło 16 GKS Katowice, 16 Banik Ostrava i 9 Schalke. Prowadzimy przez całe spotkanie równy i dobry doping.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 05.12.2014

Mecz z Legią który odbył się dzień po Barbórce zaowocował w oprawy te które były zaprezentowane na mieście, tak oto Torcida Żernica przygotowała oprawę w swojej miejscowości z okazji tego święta a na stadionie zawisł okolicznościowy transparent o treści SZCZĘŚĆ BOŻE.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 13.12.2014

Na deser przypadł nam wyjazd do Białegostoku, najdalszy i zarazem najliczniejsza eskapada Żaboli. Oczywiście swoje trzy grosze musiała dołożyć niegościnna policja która trzepała autokary blisko 5 godzin i pomimo tego iż większość pojazdów wyjechała z Zabrza z 15-godzinnym zapasem to nie wszyscy zdążyli na początek meczu. W Białymstoku na sektorze gości zameldowało się 754 osoby, w tym delegacje zgód: 76 GKS-u, 39 Wisłoki oraz 33 ROW-u. A główną atrakcją wieczoru było racowisko w drugiej połowie spotkania. Chwile przed racami na sektorze zaczęły powiewać flagi w barwach Górnika i zgód po czym pomimo policyjnej indoktrynacji sektor rozświetlił się racami. Po meczu uczciliśmy jeszcze urodziny Górnika i tym wyjazdem udało nam się zakończyć rundę jesienną sezonu 2014/2015

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments