Podsumowanie 2015 roku w wykonaniu Chacharskiego Janowa

„Chacharski Janów”, czyli kibice Ruchu Chorzów z Katowic Janowa, podsumował swoją działalność w 2015 roku. Zestawienie zostało podzielone na akcje kibicowskie, graffiti, gadżety, wyjazdy oraz inne.

Akcje kibicowskie

Kibicowski rok rozpoczynamy na lodowisku Jantor, wielokrotnie wspierając drużynę Naprzodu Janów. Kilka razy wspieraliśmy także piłkarki ręczne na KPR Ruch Chorzów. Miało to związek z przerwą zimową Niebieskich.

Przed startem rundy wiosennej rozpoczęliśmy mobilizację na pierwsze spotkanie w 2015 roku. Rywalem Ruchu był Piast Gliwice. Mecz odbył się 14 lutego. Na to spotkanie przygotowaliśmy masę ulotek oraz plakatów z hasłem „Moja jedyna miłość to NIEBIESCY”, zapraszających oczywiście na ten mecz.

Kolejnym większym wydarzeniem, w którym braliśmy udział było 95-lecie Naszego ukochanego klubu. Na dzielnicy powstało kilkadziesiąt herbów, a 20 kwietnia pomogliśmy grupie UN’08 w tworzeniu eRki z kilkuset rac na ulicach Chorzowa.

W grudniu pokazaliśmy nasz prawdziwy potencjał, biorąc udział w kilku akcjach. Rozpoczynamy wraz z Niebieskimi Piotrowicami, Panewnikami i Ligotą od organizacji Niebieskiego Mikołaja w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie.

Kolejno zorganizowaliśmy Niebieskiego Mikołaja w przedszkolu na Naszej dzielnicy. Przygotowaliśmy ponad 70 paczek dla dzieci, w których znalazły się słodycze, soczki, owoce oraz oczywiście niebieskie gadżety. W przedszkolu zostajemy bardzo miło przyjęci – mamy nadzieję, że to dobry początek dłuższej współpracy.

Na Święta Nasza młodzież przygotowała transparent „Wesołych Świąt”. Zbierając się w kilkanaście osób oraz w asyście pirotechniki odśpiewali mieszkańcom Janowa świąteczne życzenia. Natomiast na sylwestra przygotowaliśmy konkretną podświetlaną folię, na której znajdował się napis „JANÓW 2016 FANS zawsze po niebieskiej stronie mocy”.

Tą oto folią oraz masą pirotechniki zakończyliśmy rok 2015 i powitaliśmy 2016.

Graffiti

Na dzielnicy przez cały rok powstało wiele nowych prac, a także odnawiliśmy kilka starszych. Łącznie namalowaliśmy 10 nowych graffiti, kilka ciekawszych wrzutów oraz wiele herbów Ruchu Chorzów.

Gadżety

W ubiegłym roku wydaliśmy kilka gadżetów. Były to m.in. smycze, kubki, koszulki, 2 edycje pakietów vlepek, vlepki zgodowe JFH&EZW, vlepki świąteczne, czapki, oraz bluzy. Cały zysk z gadżetów pomógł Nam zrealizować akcje, które przeprowadziliśmy.

Wyjazdy

Liczby wyjazdowe to chyba największy plus 2015 roku. Szczególnie rozkręciliśmy się na rundę jesienną obecnego sezonu. Od początku rundy narzuciliśmy sobie dobrą liczbę wyjazdową: Lubin 12 osób, Białystok 10, Cracovia 19 czy Poznań 14 osób.

Nałożenie zakazu wyjazdowego na Nasz klub wcale nie załagodziło zapędu wyjazdowego Chacharskiego Janowa – Bielsko 12 osób, Gliwice 15 czy Nieciecza 10. Po prostu JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

Inne

2015 nie tylko obfitował w dobre liczby wyjazdowe, ale także dobre liczby na zbiórkach na mecze u siebie. Na Wielkie Derby Śląska zbieramy się w 34 osoby, prezentując transparent „JANÓW – DeRby dla Ruchu” z pirotechniką. Na kolejne spotkanie u siebie z Legią zbieramy się w 24 osoby, goszcząc Elanowców. Na wszystkie pozostałe spotkania zbieraliśmy się od 10 do 20 osób.

Podczas Pikniku Rodzinnego z Naprzodem Janów pomogliśmy grupie UNJ w organizacji oraz rozdaliśmy najmłodszym uczestnikom pikniku kalendarze, smycze NJ&R, smycze JFH oraz kilkaset vlepek.

W październiku wybraliśmy się w 10 osób na mecz Elany Toruń z KKS-em Kalisz, gdzie umocniliśmy naszą zgodę z Ekipą Zza Wisły. Jeszcze raz dziękujemy za gościnę! PozdRo! Chacharski Janów & EZW – Ekipa Zza Wisły!

Podsumowując – NOWY ROK – NOWE CELE!
I oczywiście oby ten był lepszy od ubiegłego!

Z kibicowskim pozdrowieniem,
Chacharski Janów.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments