Oświadczenie kibiców Sandecji

Kibicom z Nowego Sącza kończy się cierpliwość odnośnie budowy ich nowego stadionu przy ulicy Kilińskiego. Sączersi podęli pierwszy krok, którym jest brak uczestnictwa w „przedsezonowej prezentacji drużyny”, która ma odbyć się w jednej z galerii. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, jest to dopiero pierwszy krok i o kolejnych działaniach będą informować na bieżąco. Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia kibiców Sandecji.

 

Oświadczenie:

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji informuje, iż w związku z bierną postawą klubu w sprawie budowy nowego stadionu przy ulicy Kilińskiego, postanawia przyjąć równie bierną postawę w niektórych kwestiach związanych z szeroko pojętym kibicowaniem.

Zaczynamy od braku naszego czynnego uczestnictwa w zapowiadanej na 6 lutego tzw. „przedsezonowej prezentacji drużyny” która ma odbyć się w Galerii Trzy Korony. Stoimy na stanowisku iż prezentacje drużyny powinny odbywać się na stadionie (którego niestety nie mamy) lub halach sportowych (co przerosło organizacyjnie klub). W związku z tym nie planujemy w żaden sposób uatrakcyjniać ww. wydarzenia co wiąże się z brakiem flag oraz dopingu a także brakiem mobilizacji w naszych szeregach. Jest to kolejny, po demonstracji przed ratuszem miejskim, krok mający na celu wyrażenie naszego niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. O kolejnych działaniach informować będziemy na bieżąco.

STOWARZYSZENIE KIBICÓW SANDECJI

 

Na fanpage kibiców pojawił się również ironiczny wpis odnośnie całej sytuacji z budową stadionu:

Mamy 1 luty 2018, prace na stadionie #stadiondlasandecji idą pełną parą i co najważniejsze bez żadnych opóźnień!
Wszyscy już nie mogą się doczekać marca, i pierwszego meczu na nowym obiekcie.
Jedynie szkoda, ze mecz zgodowy z Koroną Kielce bedziemy musieli rozegrać jeszcze w Niecieczy.

A nie czekaj… tak było w równoległej rzeczywistości pełnej obietnic i opowiastek typu „wszystko będzie” …

Tak naprawdę nie wiemy kompletnie NIC, na stadionie nic się nei dzieje, nie ma projektu, nie ma planu, nie ma przetargów, nawet umowa ze spółką Sądecka Infrastruktura Miejska, która miała tym zarządzać nie została podpisana.

Pasuje tu jak ulał znana przyśpiewka wyjazdowa – JAKI TU SPOKÓJ NANANANA, NIC SIE NIE DZIEJE NANANANA …

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments