XXII edycja „Remi Cup” już 18 stycznia

Kolejna edycja Turnieju Kibiców Ruch Chorzów im. Remigiusza Thiem odbędzie się już 18 stycznia w hali MOSiR-u przy ul. Korfantego 17 w Radlinie. Na tą chwilę obsada turnieju nie jest znana, jednak sami zainteresowani poinformowali, że zawody będą miały międzynarodowy charakter. Przypominamy, że „Remi Cup” jest poświęcony jednemu z fanatyków Ruchu Chorzów, który w 1997 roku został zamordowany przez kibiców Górnika Zabrze.

Rok temu zwycięzcą zawodów zostali fani Unii Oświęcim, którzy wygrali „Remi Cup” już po raz trzeci z rzędu. Unia pokonała w finale Elanę Toruń, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Slovan Bratysława. Czwartą lokatę zajął Widzew Łódź. Dodajmy, że w turnieju wystąpiły ponadto drużyny kibiców Ruchu Chorzów, CSKA Moskwa, KKS-u Kalisz i Wisły Kraków. Więcej o zeszłorocznym turnieju możecie przeczytać TUTAJ.

Jak informują Niebiescy:

Do kolejnej edycji Turnieju Kibiców Ruch Chorzów im. Remigiusza Thiem pozostały już tylko dwa tygodnie! Wszystkich fanów czternastokrotnych mistrzów Polski oraz zaprzyjaźnionych z nimi ekip zachęcamy do stawienia się 18 stycznia w Radlinie.

Kto weźmie udział w XXII edycji „Remi Cup”? Lista ekip jest jak na razie objęta tajemnicą, natomiast możemy zdradzić, że zawody będą miały charakter międzynarodowy. Szczegóły ujawnimy już wkrótce. „Remi Cup” to najdłużej organizowany kibicowski turniej w Polsce oraz prawdopodobnie w Europie. XXII edycja odbędzie się w sobotę, 18 stycznia, w hali MOSiR-u przy ul. Korfantego 17 w Radlinie.

Turniej „Remi Cup 2019” | Fot. Marcin Zarychta

Turniej „Remi Cup” poświęcony jest Remigiuszowi Thiem, fanatykowi Ruchu Chorzów z Radlina, który 17 maja 1997 roku został zamordowany przez kibiców Górnika Zabrze.