Kibice ŁKS-u wystosowali komunikat w związku z meczami Ukrainy na Stadionie Króla 11 czerwca 2022

Reprezentacja Ukrainy ze względu na toczącą się w tym kraju wojnę nie może rozgrywać domowych meczów w swojej ojczyźnie, więc dwa najbliższe spotkania tej drużyny w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA odbędą się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Obiekt ŁKS-u będzie areną piłkarskich zmagań Ukraińców z reprezentacjami Armenii (11 czerwca) i Irlandii (14 czerwca).

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego wystosowali komunikat, w którym apelują o reagowanie na wszelkie symbole między innymi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), która dokonała ludobójstwa na Polakach.

 

Komunikat kibiców ŁKS-u Łódź:

Stadion Króla to prawdziwy dom piłki nożnej. Nie tylko klubowej, ale i międzynarodowej. W najbliższym czasie swoje mecze na naszym stadionie rozegra reprezentacja Ukrainy.

Przypominamy, że flaga narodowa, za którą krew przelewają Ukraińcy jest niebiesko-żółta. Wszelkie inne symbole, w szczególności czarno-czerwona flaga, która jest symbolem Bandery, nie będą tolerowane. Nie możemy zgodzić się, by w naszym domu, ani w naszym kraju czczony był zbrodniarz, który mordował Polaków i był odpowiedzialny za Rzeź Wołyńską.

Będziemy stanowczo reagować na każdą próbę szargania dobrego imienia naszego narodu i braku szacunku do naszej historii.