LIVE: Na Stadionach 18-20.06.2021 18 czerwca 2021

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa. POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY (ZDJĘCIA, FILMIKI) Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? PISZ NA KONTAKT ALBO BEZPOŚREDNIO NA FACEBOOKA! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!


BARAŻE:

 

KKS Kalisz – Skra Częstochowa 19.06.2021

Relacja KKS-u Kalisz:
Napompowany balonik pękł. Niestety nie udało się nam przebrnąć przez baraże. Nie zmienia to faktu, że jako kibice Trójkolorowych, którzy to byli beniaminkiem 2 ligi, jesteśmy dumni z postawy naszych piłkarzy! Sam udział w barażach, ba! W jego finale jest już dużym osiągnięciem dla zespołu, który to jeszcze 6 lat temu ogrywał klubiki jedynie z województwa!

Co do samego meczu. Tworzymy największy od dwóch lat młyn (ze względu na rangę spotkania i fakt zamkniętych stadionów nie powinno to nikogo dziwić). Z nami tego dnia delegacje Widzewa, Elany i Kotwicy, za co wszystkim serdecznie dziękujemy! Na sektorze 4 flagi (Kaliski Klub Sportowy, Duma Kalisza, RK97 i mała ONG). Ze względu na lejący się z nieba żar można było liczyć na lichy doping. „Rozczarowaniem” okazało się jednak głośne wspieranie naszych ulubieńców do ostatniego gwizdka! Dużo emocji i kontrowersji wzbudziło niepodyktowanie aż 3 rzutów karnych po ewidentnych zagraniach ręką rywali we własnej „16”. Frekwencja dopisała nie tylko w naszych szeregach, ale również wśród tzw. pikników. Świadczyć o tym może fakt szybkiego wyprzedania wszystkich biletów (ze względu na obostrzenia jedynie 25% pojemności stadionu). Z tego miejsca apelujemy do osób, które w 85 minucie spotkania, po niewykorzystanym rzucie karnym przez naszego zawodnika opuściły stadion. Nie pokazujcie się na nim więcej! Nie chcemy tu żadnych pierdolonych kibiców sukcesu! Przyszliście tu tylko ze względu na stawkę rozgrywanego meczu, licząc jedynie na łatwą wygrana? Otóż w sport wliczone są również i porażki, a kibic jest ze swoim zespołem na dobre i na złe. Ciekawe czy takie samo by było Wasze zachowanie, gdyby podczas zawodów szkolnych w przegrywającej drużynie znajdowała się Wasza pociecha.

Liczymy na to, że tyle serca i woli walki ile nasi piłkarze zostawili na boiskach 2 ligi w tym sezonie zostawią także i w przyszłym. Waszym zadaniem, Panowie, na wiosnę 2022 jest pierwsze miejsce w tabeli! Był, będzie, JEST! KALISKI KKS!

 

Dolcan Ząbki – Pilica Białobrzegi 19.06.2021

 

ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 20.06.2021


III LIGA:

 

Stal Brzeg – Polonia Bytom 19.06.2021

 

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 19.06.2021

Relacja Wisły Puławy:
Niestety całkowicie nie tak jak sobie wyobrażaliśmy, wyglądał ostatni mecz zwieńczonego awansem sezonu. Począwszy od całkowicie niezrozumiałej z perspektywy kibica zmiany terminu meczu z niedzielnego popołudnia na godzinę 12 w sobotę. Na panewce spaliły nasze plany co do oprawy tego meczu, mobilizacji i świętowania awansu, gdyż było wiadomo, że mecz rozgrywany w samo południe nie przyciągnie na trybuny zbyt wielu kibiców. Tym bardziej, gdy termin został zmieniony kilka dni przed spotkaniem.

Mimo to zbieramy się w dość skromnej grupie około 30 osób, by wywiesić na stadionie transparent o treści „Szanuj kibica swego, bo nie będziesz mieć żadnego” i spoza stadionu wyrazić swoje zdanie odnośnie tej sytuacji oraz zaznaczyć swoją obecność. Niestety tym razem również nie popisały się puławskie psy (to jakaś tradycja na zakończenie sezonu), które tego dnia były bardzo elektryczne i upierdliwe. Nagrywanie, spisywanie, połączone z pyskówkami skończyły się szarpanką i niestety paroma zatrzymaniami pod całkowicie bzdurnymi zarzutami.

Kolejny raz byliśmy świadkami tego, w jak antykibicowskim mieście żyjemy. Relacje z klubem, sytuacja z kierownikiem-bezpiecznikiem i psami nie dają na ten moment żadnej perspektywy na poprawę sytuacji.

Nie będziemy nigdy produktem nowoczesnej piłki i na mecze nie będziemy przychodzić zeżreć popcorn i powzdychać. Czy wam się to kurwy podoba, czy nie! Piłka nożna dla kibiców! CHWDP!

 

Polonia Warszawa – Unia Skierniewice 19.06.2021

Ultras Enigma:
Grzesiek Wojdyga szacunek na zawsze!
W dniu wczorajszym, po ostatnim meczu w sezonie, pożegnaliśmy naszego wieloletniego kapitana Grzegorza Wojdygę.
Grzesiek zostawiał serce dla Polonii nie tylko na boisku, lecz także poza nim. Zawsze mogliśmy na niego liczyć w niezliczonych akcjach dla naszej Polonii.
Dlatego też Grzesiek wczoraj został pożegnany jak prawdziwa ikona klubu, prawdziwy kapitan, prawdziwy Polonista.
Dziękujemy!

 

Podhale Nowy Targ – Stal Stalowa Wola 20.06.2021

Relacja Stalówki:
Na ostatni wyjazd w sezonie decydujemy się jechać mimo tego, iż otrzymaliśmy informację o zamkniętym sektorze gości w Nowym Targu. Ze Stalowej Woli udaje nam się wyjechać bez eskorty. Na trasie dojeżdżają nasi układowicze i zgrabnym składem lecimy w kierunku Tatr. Niestety w okolicy Tarnowa łapiemy balast. Zatrzymujemy się na chwilę przy jeziorze Rożnowskim. Pod stadion Podhala docieramy spóźnieni w obstawie niebieskich. Tam dochodzą do nas osoby, które dojechały na własną rękę. Milicja nie robi problemów i spokojnie możemy oglądać mecz z ulicy. Doping ograniczamy do zaznaczenia obecności kilkoma okrzykami. Piłkarze tylko remisują, ale po meczu dziękujemy im za grę i mobilizujemy na pucharowy mecz z Wisłoką, następnie ruszamy w drogę powrotną, która mimo kilku postoi mija dość szybko.

Nas tego dnia ponad 90 osób w tym delegacja FC Nisko oraz Kibice z Gorzyc. Wspierają Nas również układowicze: 23 Stal Rzeszów, 14 Łada Biłgoraj, 9 Polonia Przemyśl i jeden fan Dynama co łącznie daje +/- 140 głów. Wszystkim sympatykom serdecznie dziękujemy za obecność i do zobaczenia.

Hej STAL!!!

 

Górnik Konin – Mieszko Gniezno 19.06.2021

 

Lewart Lubartów – Wisłoka Dębica 20.06.2021

 

Relacja Wisłoki Dębica:
Na ostatni wyjazd w tej rundzie udajemy się w 38 osób z dwoma flagami „Wisłoka Dębica” i vlepka” KSG”, mamy również dwa transparenty dla zmarłych osób – Śp. Grzela, Śp. Sebastian. – Kondolencje dla rodzin i bliskich. Razem z nami tego dnia 4 kibiców Górnika i jeden fanatyk Concordii – dziękujemy za wsparcie! Mecz udaje nam się obejrzeć z trybun, z których zaznaczamy tylko swoją obecność kilkoma okrzykami, piłkarze wygrywaj ostatnie ligowe spotkanie 2-0.


NIŻSZE LIGI:

 

Stal Sanok – Czarni Jasło 18.06.2021

 

Relacja Czarnych Jasło:
Tego dnia docieramy pod stadion w Sanoku pod koniec pierwszej połowy w ok. 60 osób. Z nami również przyjaciele z Nowego Sącza – Dzięki! Był to ostatni ligowy mecz w 4 lidze i raczej na pewno już spadamy do okręgówki. Piłka nożna dla kibiców! Pozdrowienia dla obecnych! JKS PO ŻYCIA KRES!

 

Pogoń Zduńska Wola – Jutrzenka Drzewce 18.06.2021

 

Korona Rzeszów – JKS Jarosław 18.06.2021

Relacja JKS-u Jarosław:
W skromne 15 osób udajemy się do Rzeszowa z flagą osiedlową i gdyby nie zamknięty sektor w Krośnie zaliczylibyśmy wszystkie wyjazdy w tej rundzie. Szacunek należy się każdej ekipie, która w tym okresie intensywnie jeździła za swoją drużyną, a nie zasłaniała się pseudopandemią.

Co do liczby osób na wyjeździe pozostawia ona wiele do życzenia. Połowa osób jest tych, co zawsze, a gdzie reszta? Gdzie jest połowa miasta, która chodzi w barwach!? Nie jeździsz, to nie lansuj się na mieście, nie rób z siebie kogoś, kim nie jesteś!

Szkoda, że nasze liczby wyjazdowe wyglądają tak, a nie inaczej dzięki osobom robiącym pod górkę, kręcącym koperkowe afery i uważającym się za nie wiadomo kogo. Nie jeździsz? Zamknij dupę!

Tego samego dnia kilkanaście osób obecnych na gali Silesian MMA 3 w Mysłowicach.

Tylko JKS!

 

Notecianka Pakość – LTP Lubanie 19.06.2021

 

Unia Tarnów – Bruk-Bet II Nieciecza 19.06.2021

 

Jeziorak Iława – Mazur Ełk 19.06.2021

Relacja Mazura Ełk:
W Iławie melduje się załoga ponad 50 kibiców! Pozdrowienia dla wszystkich obecnych!

 

Obra Kościan – Krobianka Krobia 19.06.2021

Relacja Obry Kościan:
Na ostatni mecz w sezonie zbieramy się w ok. 30 osób, w tym 4 ze Startu Gniezno. W drugiej połowie odpalamy świece dymne i kilkadziesiąt achtungów. Po meczu tracimy dwie flagi na rzecz GKM-u Grudziądz. Dzień później 3 kibiców Obry jest obecnych w Gnieźnie na meczu Start – Polonia Bydgoszcz.

 

Polonia Piotrków Trybunalski – Jutrzenka Warta 19.06.2021

 

Barycz Sułów – Zenit Międzybórz 19.06.2021

 

Okocimski Brzesko – GKS Drwinia 19.06.2021

Relacja Okocimskiego Brzesko:
Na ostatni mecz w sezonie zbieramy się na brzeskim rynku, aby wspólnie udać się na stadion. Bezpośrednio pod stadion dociera pozostała część Piwoszy. Na Górce ~80 osób, z czego ~60 prowadzi doping przez całe spotkanie. Prezentujemy oprawę, na którą składają się flagi i niezła ilość pirotechniki. Szacunek dla piłkarzy za pokazanie charakteru na boisku. Po zakończonym meczu wzajemnie sobie dziękujemy.

 

MKS Trzebinia – Beskid Andrychów 19.06.2021

Relacja Beskidu Andrychów:
Ostatni wyjazd sezonu przypadł na dobrze nam znaną Trzebinię, gdzie udaliśmy się w 30 osób. Południowa godzina rozgrywania meczu w połączeniu z lejącym się z nieba żarem nie zachęcały do czegokolwiek więcej niż kilkunastu okrzyków. Ważne, że w końcu boiskowa rywalizacja zwieńczona została zwycięstwem, za które podziękowaliśmy drużynie, by chwilę później przekazać słów kilka na temat oczekiwań w nowym sezonie. Podziękowaliśmy również trenerowi Mrowcowi za 2 lata jego pracy dla naszego klubu, nasze drogi się rozchodzą i rolą zarządu klubu jest teraz znaleźć odpowiedniego kandydata na jego miejsce. Liczymy także na wzmocnienia, których ta drużyna niewątpliwie potrzebuję i rozszerzenie kadry o wartościowych zawodników, bo runda wiosenna boleśnie obnażyła problemy w tej materii.

Co do naszej formy, to nie była ona wybitna, liczby na wyjazdach mogły być sporo większe. Faktem jest, że rozgrywanie spotkań co 3 dni, mecze w środy lub soboty o godzinie 11:00 czy restrykcje nie pomagały we frekwencji, ale sporo kibiców Beskidu powinno zrobić sobie rachunek sumienia i zastanowić się nad swoim fanatyzmem. Teraz czekają nas prawie 2 miesiące przerwy i w Sierpniu ruszamy konkretnie do przodu.

AVE BESKID

 

Tarnovia Tarnów – Rylovia Rylowa 19.06.2021

Relacja Tarnovii Tarnów:
W ostatnim meczu sezonu na naszym stadionie wystawiamy ok. 100-osobowy młyn (w tym 11 Pasiaków – dzięki!). Na płocie wywieszamy 5 flag: Ś.P. Motor, Tarnovia, Młodzi Gniewni, MKS, ACAB oraz 2 transparenty. Nasz doping, przy tropikalnym upale na początku rwany a w drugiej połowie, już w asyście bębna ożywiający się z każdą zdobytą bramką. Piłkarze rozgromili przeciwników aż 5-0. Po ostatnim gwizdku dziękujemy im za tak efektowne zwycięstwo, ciężki sezon i utrzymanie w lidze. Przed nami blisko dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach a dla naszych piłkarzy to jedynie 2 tygodnie do wznowienia treningów. WALCZYĆ, TRENOWAĆ, TARNOVIA MUSI PANOWAĆ!

 

Stolem Gniewino – Gryf Słupsk 19.06.2021

 

Zagłębie Wałbrzych – Górnik Wałbrzych 20.06.2021


ŻUŻEL:

 

Motor Lublin – Stal Gorzów 20.06.2021

Relacja Stali Gorzów:
Wczoraj na meczu w Lublinie byliśmy obecni w kilka osób (nie wszyscy na zdjęciu). Kilka razy zaznaczyliśmy swoją obecność oraz prowadziliśmy sporadyczny doping, z wiadomych względów mało słyszalny. Niewiele zabrakło do zwycięstwa. Dzięki Staleczko za walkę!

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH