Mecze przy Reymonta bez udziału kibiców gości

Wisła Kraków porozumiała się z miastem w sprawie dzierżawy stadionu przy Reymonta. Nowa umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu i dotyczyć wynajmu części trybun.

Z powodu remontu z użytkowania wyłączona zostanie trybuna Południowa, za którą klub nie będzie musiał płacić, ale nie będzie też możliwości rozgrywania meczów z kibicami gości.

 

Wspólny komunikat Wisły i ZIS-u:

Reprezentujący Miasto Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz TS Wisła Kraków SA uzgodnili warunki zmiany umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie na potrzeby rozgrywania przez drużynę Białej Gwiazdy meczów w ramach Fortuna 1. ligi. W najbliższym czasie podpisane zostaną aneksy do umów między stronami.

W związku z planowanymi na 2023 rok Igrzyskami Europejskimi obiekt w przeciągu kilku miesięcy poddany zostanie gruntownej modernizacji niezbędnej do organizacji tego przedsięwzięcia (Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie będzie areną ceremonii otwarcia oraz zamknięcia wydarzenia). Prowadzone prace będą miały wpływ na wyłączenie części południowej stadionu, która w tym czasie nie będzie dostępna dla kibiców Białej Gwiazdy. W sezonie 2022/23 ze względu na zakres prac niedostępne dla publiczności będą: narożnik południowo-wschodni, sektory H11 i H21 oraz trybuna południowa wraz z sektorem gości.

Przedstawiciele ZIS oraz TS Wisła Kraków SA w toku rozmów wypracowały rozwiązanie polegające na dostosowaniu kosztów dzierżawy obiektu proporcjonalnie do jego procentowego udostępnienia.

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments