Mecz z udziałem Crvenej Zvezdy odwołany

Dzisiejszego dnia miał się odbyć mecz Pucharu Serbii Trepča Kosowska Mitrowica – Crvena Zvezda. Niestety, piłkarze oraz kibice Crvenej nie zostali wpuszczeni na teren Kosowa. Mecz został odwołany.

Trepča jest starym serbskim klubem z Kosowa, który występuje obecnie w niższych ligach serbskich. Przedstawiciele serbskiego futbolu obawiali się od samego początku, że ten mecz może nie dojść skutku i poinformowali wcześniej o tym fakcie władze UEFA i FIFA. Te jednak nie widziały żadnych przeciwwskazań ku temu, aby to starcie mogło się nie odbyć.

[art5]

Przyjechaliśmy tutaj grać w piłkę nożną i tylko to nas interesowało. Nie zajmuje się polityką, ale tylko piłką nożną. Władze Kosowa postanowiły jednak wyjść naprzeciw wcześniejszym ustaleniem z UEFA oraz FIFA i uniemożliwiły nam rozegranie spotkania w kosowskiej Mitrowicy. Przepraszamy swoich kibiców i jesteśmy rozczarowani całą sytuacją – powiedział Zvezdan Terzić, prezes serbskiego klubu.

Kosowo zapewniało wchodząc do UEFA i FIFA, że oddzieli sprawy polityczne od piłkarskich, ale dzisiaj pokazało, że futbol jest dla nich niczym. FIFA została wcześniej poinformowana o możliwości dojścia do takiej sytuacji, ale nie widziała w tym problemu, ponieważ FK Trepča rozgrywa zazwyczaj spotkania Žitkovacu, dlatego też nie prosiliśmy o żadną specjalną ochronę czy traktowanie. Mimo to proalbańskie media informowały, że my planujemy coś zrobić przeciwko Kosowu, UEFA i FIFA. To wszystko jest kłamstwem i mówiliśmy o tym już od kilku dni – dodał działacz.

W godzinach popołudniowych zapadła decyzja, że mecz odbędzie się w czwartek w serbskiej miejscowości Stara Pazova, gdzie kosowskie władze nie będą miały już wpływu na możliwość odwołania spotkania.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments