LIVE: GKS Katowice – Ruch Chorzów 27.05.2023

Przed nami prawdziwy kibicowski HIT w I lidze, gdzie drużyna GKS-u Katowice na własnym stadionie podejmie Ruch Chorzów. Pomimo tego, że spotkanie odbędzie się dopiero w sobotę o godzinie 17:30, już dzisiaj ruszamy z relacją live, gdzie będziemy umieszczali wszystkie informacje wokół tego spotkania.


DZIEŃ MECZOWY:

GKS Katowice:

 

Relacja Ruchu Chorzów:

a nami pierwsze od 20 lat derby z katowickim GKS-em rozegrane z kibicami gości. Gdy tylko ta informacja została potwierdzona w naszych szeregach zapanowała ogromna radość i mobilizacja, choć wiadomo było, że otrzymamy tylko 409 biletów i trzeba będzie zrobić sporą selekcję, gdyż chętnych do zobaczenia tego spotkania na żywo, było co najmniej 10 razy tyle.

Zbiórkę wyznaczono na godz. 14:20 na parkingu AKS, gdzie każdy zaopatrzył się w derbowy komin oraz niebieska koszulkę, na której przedzie znajdował się duży herb Ruchu, zaś z tyłu symboliczne „44” i napis „Władcy Górnego Śląska”. Kilka minut po 15:00 wyruszamy pochodem przez WPKiW na stadion Gieksy, a wraz z nami delegacje Widzewa, Wisły, Elany, Unii oraz Slovana Bratysława. Na czele przemarszu transparent z doskonale już wszystkim znanym „jaworznickim obsrańcem” oraz drugi z hasłem „Młode Katowice – obsrane dzielnice”.

Po drodze w okolicach Stadionu Śląskiego odpalamy trochę pirotechniki, a na miejscu meldujemy się ok. 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Na sektorze wywieszamy 3 flagi: „Blue Army”, „SK 1920” oraz replikę jednej z 44 „Persona Non Grata”. Oprócz tego na płocie pojawiają się jeszcze flagi Widzewa, Elany, Wisły i Unii Oświęcim oraz transparent Piotrowice, a w drugiej połowie jeszcze jeden z jakże wymownym hasłem „Dla wszystkich tu najważniejszy jest Ruch”, który doskonale opisywał sytuację, dlaczego tylko wczoraj wypełniły się trybuny stadionu przy Bukowej. Nawet miejscowy sektor dla najmłodszych fanów dostroił się do tego poziomu i pokazał, że przyszli tu tylko i wyłącznie dla Ruchu.

Od początku spotkania jedziemy z dopingiem. Jak zawsze przy okazji derbowych potyczek nie obyło się bez sporej ilości bluzg z obu stron. Gospodarze zaliczyli wczoraj kilka wpadek. Przy podciąganiu podwieszonej oprawy zerwała się jedna z linek, przez co nie została zaprezentowana w całości, co ku naszej uciesze wywołało wściekłość wśród lokalnych ultrasów. Później na płocie do góry nogami pojawiła się flaga „Władcy Mysłowic”, a przy prezentacji drugiej oprawy transparenty trzymali ochroniarze, co zostało skwitowane przez nas głośnym: „To już jest kpina, ochrona oprawę trzyma!”. Jej treść również śmiechu warta, tym bardziej, że w swoim gronie mają tzw. „ekipę drugiej szansy”, nie wspominając już o ciągle rosnącej liczbie konfidentów w Zabrzu.

Po wyrównującym golu Szczepana radość w naszym sektorze trudna do opisania. Niestety w ostatniej minucie gospodarzom udaje się zdobyć zwycięskiego gola i naszym zawodnikom zabrakło już czasu na odrobienie strat… Po meczu jeszcze kilkunastominutowa wymiana „uprzejmości” z gospodarzami przez płot i wyruszamy w drogę powrotną, która przebiega spokojnie.

Podsumowując, choć jest to dopiero nasz pierwszy sezon na zapleczu Ekstraklasy, od rozpoczęcia czasu odbudowy, to już zaszliśmy dalej niż nasi wczorajsi rywale wznoszący od kilku lat hasło: „Ekstraklasa albo śmierć”. MY SOM RUCH i nigdy się nie poddajemy! Dzisiejsza sensacyjna porażka Wisły w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec sprawiła, że dalej jesteśmy panami swojego losu! Wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy! A dla nas kibiców niezależnie czy przyjdzie nam rozegrać jeszcze jedno czy trzy spotkania, będziemy walczyć do samego końca! W sobotę WSZYSCY widzimy się w Gliwicach!

 

16:40 – Niebiescy w drodze na stadion GieKSy.

 

15:20 – W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń w Jaworznie.

 

15:00 – Kibice Ruchu Chorzów ruszyli na dzisiejsze derby!


NRŚL GANG (Ruch Chorzów):

 

Niebieskie Żory (Ruch Chorzów):

 

GieKSa z Gisza (GKS Katowice):

 

FC Katowice – Szopienice młodzież (Ruch Chorzów):

 

Niebieskie Jaworzno (Ruch Chorzów):

 

Niebieska Holandia (Ruch Chorzów):

 

GieKSa z Tauzena (GKS Katowice):

Szmaty zdobywamy wszędzie tylko nie na NASZYM OSIEDLU bo ciężko was tu spotkać szczury! Tauzen 100% GieKSa!!!!

 

Nikisz Fans (Ruch Chorzów):

‼️Achtung‼️ ‼️News z ostatniej chwili‼️ Wiemy jaka fane 9ejksa dziś zawiesi na młynie. Miło, że docenili prezent z poprzednich derbów oraz szacun dla Ultras Niebiescy za pomoc. Jak wiadomo swoich fan nie mają.

 

Niebieskie Szopienice (Ruch Chorzów):

9IEKSA DZIWKO DERBY BLISKO!

 

Torcida Wesoła (Górnik Zabrze):

Derby dla GieKSy! Jebać niebieskie Mysłowice !!!

 

Niebieskie Siemianowice (Ruch Chorzów):

W dniu dzisiejszym geje z Jaworzna uciekają w popłochu zostawiając jednego obsranca gubiąc po drodze transy barwy oraz piro. Na końcu postanawiają pogonić go z ekipy a resztę tchórzy zostawiają w swoich szeregach.

 

Young Boys’21 (GKS Katowice):

27 maja wszyscy widzimy sie na Bukowej! HEJ JAWOrZNO MIASTO GIEKSY! rUCH K#rWISKO DErBY BLISKO! DERBY DLA GIEKSY!

 

Niebieskie Piotrowice NP (Ruch Chorzów):

GIEKSA DZIWKO DERBY BLISKO! Piotrowice są Niebieskie!

 

Witosa „Charakter Blokowiska” (GKS Katowice):

 

Ultras GieKSa’03 (GKS Katowice):

Witamy w tygodniu derbowym GieKSiarze!

Każdy wie co czeka nas w sobotę, z tego względu mamy dla Was garść informacji. Po pierwsze na derby WSZYSCY przychodzimy na żółto, niezależnie od zajmowanej trybuny. Kto pod stadion podejdzie bez zółtej koszulki będzie traktowany jak śmierdziel! Na Blaszoku wszyscy meldujemy się najpóźniej o 16:30. Podczas meczu stosujemy się do poleceń osób ogarniających doping i oprawy! WOJNA! DERBY DLA GIEKSY!

guest

11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments