List otwarty kibiców ŁKS-u do Wojewody Łódzkiego

8 września przedstawiciele Łódzkiego Klubu Sportowego napisali list otwarty do Wojewody Łódzkiego, Tobiasza Bocheńskiego ws. obecności fanów ŁKS-u na 65. Derbach Łodzi.

 

Oto pełna treść listu:

Szanowny Panie Wojewodo!

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego z wielką radością przyjęli ruch Polskiego Związku Piłki Nożnej z 7 września, który pozwolił klubom m.in. rodzimej I ligi na przyjmowanie kibiców gości podczas spotkań piłkarskich. To konieczny krok w kierunku powrotu futbolu do pełnej normalności, której nie udałoby nam się przywrócić bez najbardziej oddanych fanatyków, oglądających mecze swojej drużyny nawet setki kilometrów od miejsca zamieszkania.

[art5]

Decyzja PZPN-u musi spotykać się ze zrozumieniem i zadowoleniem wszystkich fanów piłki nożnej, niezależnie od wykonywanej funkcji. Jesteśmy przekonani, że w tym gronie jest również wojewoda łódzki, na którego terenie siedzibę mają dwa zasłużone kluby, tworzące najbardziej spektakularne derbowe widowiska w całym polskim futbolu.

Dlatego też liczymy, że na drodze do udanego derbowego spotkania nie stanie decyzja podjęta w zupełnie innych okolicznościach, zwłaszcza epidemicznych. Rozumiemy, że w ślad za Wydziałem Dyscypliny wojewoda był zmuszony zamknąć trybuny B i D na stadionie przy al. Piłsudskiego. Natomiast pamiętajmy, że w chwili podejmowania decyzji, ta kara obejmowała wyłącznie fanów Widzewa. Dziś, w świetle uchwały PZPN-u z 7 września, kara najmocniej uderza w nas, sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy bez żadnej winy zostali ukarani w najgorszy możliwy sposób – pozbawieniem możliwości obejrzenia meczu derbowego z trybun.

Apelujemy do wojewody, który już wielokrotnie udowadniał, że losy łódzkiej piłki nie są mu obojętne, o ponowne przemyślenie decyzji dotyczącej spotkania zaplanowanego na 16 września. Jesteśmy pewni, że intencją wojewody nie było zamknięcie sektora gości, który jeszcze przedwczoraj i tak pozostawał zamknięty decyzjami PZPN-u, więc nie ma żadnego powodu, by utrzymywać to postanowienie teraz, gdy piłkarskie instytucje nie widzą przeszkód w przyjmowaniu fanów gości na meczach I ligi.

Pomimo licznych animozji, w tej kwestii zgodni są kibice, działacze czy piłkarze obu klubów: prawdziwe derby to te, w których na stadionie zasiadają fanatycy z obu stron miasta. Wobec nowych okoliczności prawnych, wobec otwarcia sektorów gości, apelujemy do wojewody oraz do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, by spod kary zamknięcia trybuny B stadionu przy al. Piłsudskiego wyłączyć znajdujący się w sąsiedztwie tej trybuny sektor gości. Tylko w ten sposób sukces, jakim jest decyzja PZPN-u z 7 września, nie zostanie zmarnowany. Tylko w ten sposób derby będą mogły uzyskać godną oprawę.

[art5]

Łódź oraz oba łódzkie kluby na to zasługują. Na przeszkodzie stoją jedynie decyzje podejmowane w zupełnie innych okolicznościach, związanych z pandemią koronawirusa. PZPN, poszczególne kluby oraz cała polska piłka przeszła w 2020 roku przez piekło. Nie pozwólmy, by to piekło pochłonęło również najlepsze polskie derby.

Z szacunkiem
Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments