Lech Poznań wprowadzi zakaz stosowania flag sektorowych?

Klub na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej debatować będzie nad wprowadzeniem tego zakazu.

Zdaniem prokuratury, sektorówki powinni być zakazane, gdyż pod nimi kryją się sprawcy odpalenia rac i innych przypadków łamania prawa. Pismo z wnioskiem o wprowadzenie takiego zakazu skierowała ona do Lecha Poznań już w październiku . Klub wtedy nie zareagował.

Teraz podobny wniosek dołączył do kary zamknięcia trybuny numer dwa wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Trybuna została zamknięta po zadymie, do której doszło podczas piątkowego meczu Lecha ze Śląskiem Wrocław. Odpalono wtedy – wbrew zakazom- mnóstwo rac.

Wojewoda wnioskuje do Lecha Poznań o wprowadzenie zakazu używania sektorówek. W rozmowie z Ekstraklasa.net mówi: – Nie jest to zakaz zbyt daleko idący, dopóki kibice nie będą zachowywać się tak, jak na meczach, które znamy z transmisji telewizyjnych, zachowują się kibice na innych stadionach w Europie. Do tego czasu będą zakazy i kary. To jedyny sposób.

Na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej Lech Poznań ma debatować nad wprowadzeniem tego zakazu.

źródło: sport.pl

sektorówki z ostatniego meczu Lecha:

zdjęcia: LechPoznan.Net

Za ten mecz Lech został ukarany przez Komisję Ligi.

Decyzja Komisji Ligi kibice Lecha Poznań nie będą mogli uczestniczyć w czterech najbliższych spotkaniach wyjazdowych swojego zespołu. Dodatkowo klub zapłaci karę w wysokości 50 tysięcy złotych. Jest to skutek zachowania kibiców poznańskiej drużyny w przegranym 0-3 (0-1) meczu ze Śląskiem Wrocław.

Zdaniem delegata PZPN podczas piątkowego spotkania kibice odpalili 172 race.

– Wpłynęło to znacznie na przebieg meczu, który musiał być przerywany z powodu zadymienia boiska. Doszło do naprawdę groźnych zdarzeń – uzasadnia mecenas Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji Ligi. Kibice rzucali także petardy hukowe, doszło do incydentów z ochroną. – Kara jest adekwatna do skali zjawiska, które osiągnęło masowy charakter. Doszło do sporych uchybień w kwestii bezpieczeństwa, za co odpowiada organizator imprezy, czyli Lech – dodał Jakubicz.

Kara jest natychmiastowa co oznacza, że kibice Lecha nie będą mogli obejrzeć wyjazdowych meczów z Koroną Kielce, Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze oraz Pogonią Szczecin.

źródło: 90minut.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments