Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Wisłę Kraków

W związku z wydarzeniami na trybunach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, podczas meczu ligowego Wisły Kraków z GKS-em Katowice, Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła część sektorów na kolejne domowe spotkanie „Białej Gwiazdy”. Ponadto na Wisłę nałożona została kara finansowa.

Komisja Dyscyplinarna postanowiła ukarać klub Wisła Kraków karą dyscyplinarną w postaci zakazu rozgrywania jednego meczu w rozgrywkach Fortuna I Ligi z udziałem publiczności w części stadionu poprzez wyłączenie trybun B, C, D, E, F, G oraz Sektora Gości na mecz z Górnikiem Łęczna, a także karą finansową w kwocie 20 tys. złotych – czytamy w klubowym komunikacie.

 

Komunikat Wisły Kraków:

Komisja Dyscyplinarna postanowiła ukarać klub Wisła Kraków karą dyscyplinarną w postaci zakazu rozgrywania jednego meczu w rozgrywkach Fortuna 1 ligi z udziałem publiczności w części stadionu poprzez wyłączenie trybun B, C, D, E, F, G oraz Sektora Gości na mecz z Górnikiem Łęczna, a także karą finansową w kwocie 20 tys. złotych.

W związku z tą decyzją sprzedaż biletów oraz pakietów na niedzielne spotkanie zostaje wstrzymana. Klub zamierza podjąć działania w celu odwołania się od decyzji komisji. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco w następnych komunikatach.

guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Burek
Burek
2 miesięcy temu

Sektor gosci tez zamkneli?przeciez i tak nikt tam nie jezdzi

DZ22
DZ22
2 miesięcy temu

Kiedy wiślaczki zaczną regularnie jeździć na zakazane im wyzjazdy (bez informaowania o tym milicji, jak w przypadku ich meczu z tzw. „podpiździem” B-B)?

Retired
Retired
2 miesięcy temu

Co tu duzo mowic, bojkot na wyjazdach, u siebie wpuszczac tylko fotoreporterów bo goscie chca zobaczyc zwoich kopaczy. 60 wyeliminowac z zycia kibicowskiego, niech sie realizuja w gangsterce

547
547
2 miesięcy temu

Szkoda że komisja ligi nie traktuje wszystkich równo.. legia bez zakazu mimo że zrobiła podobną oprawę!

Artykuł dotyczy ekip