Komisariat na stadionie Wisły Kraków? Kibice oburzeni

Krakowscy urzędnicy wpadli na kontrowersyjny pomysł: na stadionie Wisły chcą otworzyć… oddział straży miejskiej. Kibice już protestują: „To spowoduje jedynie eskalację niechęci do władz, policji i straży miejskiej!”

O sprawie poinformowała stacja TVP Kraków w „Kronice”. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu miał zaproponować, by strażnicy miejscy przenieśli się z wynajmowanego lokalu przy ul. Walerego Sławka na stadion Wisły. Miasto wydało na niego 540 mln zł, a obiekt straszy wyglądem i – kiedy nie ma meczów – świeci pustkami. Przestrzenie biurowe są niewykorzystywane i tylko od czasu do czasu firmy organizują konferencje w pawilonie medialnym.

Miasto próbuje to zmienić i pewnie stąd pomysł o przenosinach na Reymonta strażników miejskich. – To bardzo dobra infrastruktura, świetne miejsce, ścisłe centrum – wylicza przed kamerą TVP Michał Anioł, rzecznik krakowskiej straży miejskiej Strażnicy mieliby mieć m.in. osobne wejście. – Pilnujemy porządku publicznego wokół stadionu, zwłaszcza w trakcie meczów. Zlokalizowanie w tym miejscu straży miejskiej nic by nie zmieniło – zapewnia Anioł.

Fani są oburzeni. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków w oświadczeniu poinformowało, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do otwarcia komisariatu. „Tego typu działania zaogniają tylko i tak już napiętą sytuację. Otwarcie komisariatu w budynku stadionu spowoduje jedynie eskalację niechęci do władz, policji i staży miejskiej. Ponadto, dla samego klubu tego typu rozwiązanie nie jest wizerunkowo najszczęśliwsze. Żaden klub w Polsce nie chce przecież być w ten sposób kojarzony z policją czy strażą miejską” – czytamy.

I dalej: „Sam pomysł jest kolejnym przykładem także na to, że miasto nie posiada nadal żadnego pomysłu na zarządzanie stadionem Wisły. Coraz bardziej groteskowe pomysły na zagospodarowanie stadionowych powierzchni potwierdzają tylko totalną indolencję władz miasta w temacie zarządzenia tak wartościowym obiektem. Dopóki miasto nie podejdzie poważnie do zarządzania stadionem, na który wydano ponad pół miliarda złotych, sytuacja będzie się tylko pogarszać.”

[i]źródło: www.krakow.sport.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments