Klub z Łęcznej wrócił do historycznej nazwy!

To koniec Bogdanki! Po dwóch sezonach z mizerną frekwencją w I lidze kibice wrócą na swój sektor by dopingować Górnika.

Wszystko za sprawą porozumienia, które zostało podpisane między władzami klubu, a zarządem Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna. Po blisko półrocznych rozmowach udało się zakończyć protest „na papierze”, ale i w rzeczywistości.

Kibice z całego kraju wspierali kibiców Górnika wywieszając transparenty o tej samej treści.

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZENIA KIBICÓW GÓRNIKA ŁĘCZNA

Szanowni Państwo,

występując w imieniu społeczności kibiców Górnika Łęczna pragniemy poinformować o zakończonych w dniu dzisiejszym blisko półrocznych rozmowach na temat powrotu kibiców na trybuny stadionu przy Al. Jana Pawła II 13. Rozmowy te zostały zwieńczone podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Kibiców Górnika Łęczna, a Klubem.

Działania członków Zarządu Klubu, dobra wola Zarządu sponsora strategicznego – firmy Lubelski Węgiel Bogdanka SA., wspierane staraniami Stowarzyszenia zaowocowały przywróceniem tradycyjnej, bliskiej każdemu sercu prawdziwego kibica, nazwy Górnik Łęczna. Był to impuls do opracowania szczegółów porozumienia pomiędzy Klubem a Stowarzyszeniem, na mocy którego oba podmioty zagrają od dziś jednej drużynie.

Jesteśmy świadomi ciężaru jaki za sobą ciągniemy. Afera korupcyjna, karna degradacja oraz zmiana tradycyjnej nazwy, negatywnie wpłynęły na wizerunek Klubu. Partnerskie podejście z jakim spotkaliśmy się podczas negocjacji z Zarządem Klubu roztacza perspektywy szerokiej i owocnej współpracy. Współpracy mającej na celu odbudowanie pozytywnego wizerunku Klubu i jego kibiców, odzyskania wiarygodności, wypracowania na nowo solidnej marki Górnika Łęczna, a także należnego mu miejsca na sportowej mapie Lubelszczyzny i kraju, tworzenia korzystnej atmosfery wokół działań Klubu i Stowarzyszenia oraz wzmacnianiu znaczenia ich dla społeczności lokalnej.

Jednym z kluczowych postanowień umowy jest również zagwarantowanie uniknięcia w przyszłości sytuacji, która miała miejsce w przerwie zimowej sezonu 2010/2011. Uzyskując porozumienie w kluczowych dla środowiska kibiców sprawach, nie zapomnieliśmy również o stworzonej przez nas drużynie GKS Górnik 1979 Łęczna, która w najbliższym sezonie wystartuje w rozgrywkach lubelskiej klasy okręgowej.

Wspólnie z Klubem będziemy współpracować w zakresie piłkarstwa amatorskiego oraz szkolenia dzieci i młodzieży pod szyldem Akademii Górnik, zapewniając m.in. bieżące funkcjonowanie prowadzonej przez nas drużyny. Będzie ona miejscem dla piłkarzy emocjonalnie związanych z Klubem i chcących uprawiać piłkę nożną w sposób amatorski pod jego szyldem. Oddolna inicjatywa amatorskiej piłki wpisze się w całości w ideę UEFA Grassroots.

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować wszystkim kibicom oraz ludziom dobrej woli, którzy przez okres dwóch sezonów wspierali działania Stowarzyszenia i założonego przez nas Klubu. Liczymy, że dołączycie do wspólnej gry jako dwunasty zawodnik – największe wzmocnienie tego okna transferowego. Do zobaczenia na meczach Górnika.

Z zielono-czarnym pozdrowieniem,

Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna

W ŁĘCZNEJ TYLKO GÓRNIK!

źródło: Gornik-Leczna.com
zdjęcia: ZawiszaFans.com | Torcida.eu

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments