Kibicowskie podsumowanie weekendu

W zeszłym tygodniu z podsumowaniem kolejki obejrzeliśmy się dopiero w czwartek dlatego postanowiliśmy, że nie będziemy dodawać.

Ciekawe wydarzenia miały w Białymstoku gdzie policja ma pełną samowolkę w podejmowaniu decyzji.
Na trasie Miedź zostaje trafiona przez Flotę. Proporcje były ogromne, bo 1 do 7 aut. Wczoraj Widzew przygotował prawdziwe piroshow. Jako pierwsi w Polsce przeprowadzili relację live z trybun, którą można było oglądać na youtube.

EKSTRAKLASA

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 5.04.2013

Ruch Chorzów:
Doping kibiców Ruchu można ocenić na przeciętny. Nie brakowało wymiany „uprzejmości”. Po groźnych okrzykach z sektora gości młyn Ruchu głośno nawoływał „prosimy was, nie bijcie nas”. W przerwie meczu rozrywki kibicom Ruchu dostarczył zalegający śnieg. Niemal przez całe 15 minut trwała wojna na śnieżki między sektorami. Przed stadionem można było zakupić lane piwo, a co zabawne obok w radiowozie odbierało się mandaty za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Na najbliższy wyjazd bielszczanie zamówili 400 biletów, wykorzystali niecałą 1/4 tej puli, dokładnie 95. W tyle właśnie osób zasiedli w sektorze gości z 3 flagami: „Bielszczanie”, „On tour”, „Podbeskidzie Bielsko-Biała” (reprezentacyjna w barwach Polski).

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5.04.2013

Lech Poznań:
Lech z nabitym „kotłem”, przez cały mecz doping na wysokim poziomie

Lechia Gdańsk:
Lechiści przyjechali do Poznania na własną rękę. Nie było żadnego zorganizowanego transportu. W sektorze gości przy Bułgarskiej zameldowało się 407 kibiców gdańskiej Lechii.
Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 6.04.2013

Jagiellonia Białystok:
W Białymstoku bez zmian. Wciąż samowolka policji… Na wniosek policji i za zgodą władz miasta sektor gości został bezpodstawnie zamknięty. Wobec tak patologicznych sytuacji kibice Jagiellonii Białystok postanowili być solidarni i wyrazili akceptację dla obecności gości na innych sektorach otwartych dla kibiców. Fani ze Szczecina, pokonując setki kilometrów, przybyli do Białegostoku w grupie niezorganizowanej. Nie bez powodu wybrali podróż pociągiem z drugiego końca Polski, wobec czego przybyli razem do Białegostoku przed południem, gdzie chcieli wyrobić karty kibica i zakupić bilety.
Tymczasem zastraszony klub w następstwie gróźb ze strony policji, uniemożliwił wszystkim fanom wyrabianie kart kibica. Funkcjonariusze policji, którzy w Białymstoku działają według własnych, niezgodnych z prawem zasad, poinformowali klub, że jeżeli choć jeden kibic ze Szczecina znajdzie się na stadionie, przerwą imprezę masową i skierują sprawę do prokuratury.
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/4a4837b57e_4.jpg" alt="" />

Pogoń Szczecin:
Kibice Pogoni Szczecin stali pod stadionem po pokonaniu setek kilometrów, podczas gdy nie było żadnych podstaw, aby sektor gości był zamknięty lub aby wyrobili karty kibica, kupili bilety i zajęli miejsce na innym sektorze.

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 6.04.2013

Śląsk Wrocław:
Młyn Śląska tradycyjnie na zielono, prezentują także flagi na kijach.

Górnik Zabrze:
1500 sympatyków Górnika przyjechało do Wrocławia pociągiem specjalnym. Wszyscy byli ubrani w identyczne czarne koszulki z napisem „PDW”.

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 6.04.2013

Legia Warszawa:
Żyleta tego dnia szybko się zapełniła, a porozkładane flagi i folie zwiastowały oprawę i dobrą atmosferę na trybunach. Tak też się stało, zaraz po „Sen o Warszawie” w górę poszła oprawa – folie tworzące Żyletkę w asyście flag na kiju w barwach oraz race.

Zagłębie Lubin:
Zagłębie przyjechało do Warszawy 9 autokarami i prywatnymi furami, łącznie w 500 osób z sześcioma flagami i niezłym dopingiem.

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Korona Kielce – GKS Bełchatów 7.04.2013

Korona Kielce:
Koroniarzy na stadionie niecałe 6,5 tysiąca. Atmosfera trochę „zimowa”. Młyn nie nabity tak, jak przy okazji spotkań z Legią, czy Śląskiem, ale też nie ma co narzekać.

Na meczu debiutuje nowa fana robiona przez kieleckich ultrasów.

GKS Bełchatów:
Kibice GKS-u przyjechali na ten mecz autokarami. Razem na sektorze zameldowało się 256 fanów w tym 53 fanów Wisły Sandomierz z flagą. Podczas meczu zostaje oficjalnie przybita zgoda na linii GKS – Wisła Sandomierz. Parę osób nie wchodzi na stadion z różnych powodów (alkohol, brak dokumentów).

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 7.04.2013

Wisła Kraków:
Wiślacy wywieszają dwa transparenty. Jeden skierowany do komentatora C+ Kazimierza Węgrzyna „Kazek W. BEZ KOMENTARZA”. Drugi transparent nawiązał do zabitego we Wrocławiu Kibica Arki (w 2003 roku) „Mari my też pamiętamy!”.
Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 8.04.2013

Widzew Łódź:
Mimo, że sektor kibiców gości jest zamknięty gospodarze przygotowali na ten mecz dwie oprawy. Sektorówkę obejmującą cały sektor pod zegarem z napisem „Widzew Łódź” oraz flagi na kijach z ogromną ilością pirotechniki.
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/25e90c1917_2.jpg" alt="" />

Polonia Warszawa:
Sektor gości jest zamknięty.

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

I LIGA

Bogdanka Łęczna – Stomil Olsztyn

W ŁĘCZNEJ TYLKO GÓRNIK!

Stomil Olsztyn:
Stomil melduje się w 58 osób w tym 6 głów z Petry. Mają ze sobą jedną flagę „Stomil On Toru”. Kilkukrotnie wykrzykują zebranym miejscowym dziadom, dla kogo jest piłka nożna i że klubu Bogdanka w Łęcznej absolutnie nie ma.

Olimpia Grudziądz – Sandecja Nowy Sącz

Olimpia Grudziądz:
Olimpia protestuje i nie prowadzi dopingu z powodu chorej sytuacji z budką milicyjną na ich stadionie.

Sandecja Nowy Sącz:
Sandencja przyjeżdża do Grudziądza w kilka osób.

Zawisza Bydgoszcz – Arka Gdynia

Zawisza Bydgoszcz:
Fani Zawiszy prezentują flagi na kijach w parze z pirotechniką. Tego dnia są wspierani przez swoich braci z ŁKS-u Łódź w liczbie około 150 głów.
Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

Cracovia – Dolcan Ząbki

Cracovia:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/defc2edec0_11.jpg" alt="" />

Dolcan Ząbki:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Okocimski KS Brzesko

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

Okocimski KS Brzesko:

Polonia Bytom – GKS Tychy

Polonia Bytom:
Polonii tego dnia w młynie około 1500 głów. Prezentują oprawę z flagami na kijach. W środku flagi, które malowane były od szablonów w kolorach bytomskiego klubu. Po bokach zaś zwykłe machajki w barwach.
W Bytomiu nastąpił wielki finał akcji zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarzy Polonii. Hajs miał zmobilizować piłkarzy do wygrywania. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej nie wygrali oni ani jednego spotkania.

NIŻSZE LIGI

KS Polkowice – Chrobry Głogów 06.04.2013

Chrobry Głogów:

Elana Toruń – Bytovia Bytów 06.04.2013

Elana Toruń:

Sanovia Lesko – Wisłok Sieniawa 07.04.2013

Sanovia Lesko:

[size=12]zdjęcia: Niebiescy.PL | KKSLech.COM | Jagiellonia.NET | SlaskNet.COM | Legionisci.COM | Zaglebie-Lubin.PL | MKS-Korona-Kielce.PL | Ultra-Fanatic.PL | ZawiszaFans.PL | Elanowcy.PL | onroadfel.blogspot.de

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments