Kibice KKS-u Kalisz odcinają się od nowego B-klasowego tworu

Dziwne i potajemne ruchy w Kaliszu. „Cygan”, czyli znany w środowisku kibicowskim Piotr Kościelny (przedstawiciel spółki KKS Kalisz Sp. z o.o) zgłosił do rozgrywek drugą drużynę seniorską pod nazwą KKS Kalisz. Zarówno kibice jak i Stowarzyszenie KKS Włókniarz 1925 Kalisz, do którego podlegają także sekcje bokserska i pływacka, odcinają się od nowego piłkarskiego tworu w Kaliszu.


Górnik Konin – KKS Kalisz 18.06.2017, Fot. Duni

 

Stanowisko Kibiców KKS-u Kalisz:

Wczoraj z naszej inicjatywy zorganizowane zostało spotkanie fanatyków Kaliskiego Klubu Sportowego z przedstawicielami Zarządu Klubu oraz przedstawicielami spółki, która zgłosiła do rozgrywek (bez porozumienia z Klubem) zespół pod nazwą KKS KALISZ.

Spotkanie to miało na celu wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji oraz wypracowanie wspólnej drogi do wzmocnienia pozycji naszego Klubu w Kaliszu i regionie. Ostatecznie we wcześniej ustalonym terminie i miejscu stawili się przedstawiciele wszystkich frakcji kibicowskich działających na KKS-ie oraz przedstawiciele Zarządu Klubu. Niestety pomimo wcześniejszych deklaracji nie przybyli przedstawiciele spółki, z głównym sprawcą całego zamieszania, czyli Piotrem Kościelnym w środowisku kibicowskim znanym pod pseudonimem CYGAN.

Nie pojawienie się Piotra Kościelnego na w/w spotkaniu jest wyrazem kompletnego braku szacunku dla ponad 50 Kakaesiaków, którzy na owym spotkaniu pojawili się zaniepokojeni działaniami podejmowanymi w ostatnim czasie przez CYGANA. Niestety Piotr Kościelny okazał się zwykłym tchórzem, któremu zabrakło odwagi by stanąć twarzą w twarz z kolegami. By spojrzeć prosto w oczy tym, z którymi jeszcze nie tak dawno walczył o Klub nie tylko z byłymi prezesami i działaczami piłkarskimi działającymi na szkodę Klubu, ale także na stadionach i drogach całej Polski. Wystraszył się pytań, które mogły zostać zadane i na które nie byłby w stanie odpowiedzieć. Swoją postawą CYGAN utwierdził nas w przekonaniu, że już od dłuższego czasu nie zależy mu na Klubie i jego rozwoju. Chodziło mu tak naprawdę wyłącznie o prywatne interesy, a Klub oraz osoby z nim związane wykorzystywał jedynie jako narzędzia do ich realizacji.

My, kibice Kaliskiego Klubu Sportowego – założyciele tego Klubu, ludzie zupełnie bezinteresownie poświęcający zdrowie, życie, czas i pieniądze wyłącznie z miłości do tego Klubu, broniący jego barw i honoru, nie wyrażamy zgody na żadne działania, które mogą zaszkodzić w funkcjonowaniu naszego KKS-u. Będziemy w sposób stanowczy i zdecydowany chronić Klub przed każdym kto będzie próbował działać na jego szkodę. Dlatego też, z dniem dzisiejszym uznajemy Piotra Kościelnego CYGANA za osobę niegodną reprezentowania barw naszego Klubu. Od dziś otrzymuje on status PERSONA NON GRATA, a co za tym idzie nie jest mile widziany na naszym stadionie. Wzywamy również do wycofania z rozgrywek B-klasy zgłoszonego do niego zespołu lub zmiany jego nazwy. Ponadto informujemy, że taki sam status otrzyma każdy kto w jakikolwiek sposób będzie wspierał powyższy twór nie mający w naszym mieście racji bytu.

KKS TO MY!!! GRUPY KIBICOWSKIE KALISKIEGO KLUBU SPORTOWEGO

źródło: Kakaesiacy  zdjęcia: Fot. Duni

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments