Kibice GieKSy zatrzymani w Chorzowie

Jak poinformowały lokalne media, Chorzowscy mundurowi, wspierani przez swoich kolegów z katowickiego oddziału prewencji, zatrzymali 13 kibiców GieKSy, którzy mieli „bez celu poruszać się po ulicach Chorzowa”. Za lekceważące naruszenie obowiązków przemieszczania się sporządzono notatki urzędowe, trafią do Sanepidu, który może nakładać kary do 30 tys. złotych.

[art5]

 

„W nocy z piątku na sobotę policjanci z chorzowskiej „dwójki” zauważyli w trakcie patrolu miasta kilka samochodów z pseudokibicami jednej z katowickich drużyn piłkarskich, grupujących się w rejonie Chorzowa II. Natychmiast powiadomili dyżurnego chorzowskiej komendy, który niezwłocznie przekazał informacje do wszystkich patroli oraz w porozumieniu z dyżurnym komendy wojewódzkiej na teren miasta skierował mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Jako pierwsi interweniowali policjanci z chorzowskiej drogówki, którzy zauważyli wskazane pojazdy w rejonie ul Katowickiej. Gdy zatrzymali jeden z nich, we wnętrzu znajdowało się czterech mieszkańców Katowic.” – czytamy na Silesia24.

 

W sumie zatrzymanych miało zostało 13 osób. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami, ponadto całe zdarzenie smutni panowie opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie. Organ ten może nałożyć na nich grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments