Jacek Bednarz będzie pracował w Ruchu Chorzów…

W najbliższym czasie nowym pracownikiem Ruchu Chorzów zostanie Jacek Bednarz. Prawdopodobnie były prezes Wisły Kraków będzie członkiem zarządu klubu Ruchu Chorzów.

Dla Jacka Bednarza będzie to powrót do Ruchu po 20 latach przerwy. Były reprezentant Polski urodził się w Mysłowicach i swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chorzowie, występując najpierw w AKS-ie, a następnie w Ruchu. Na Cichej występował przez cztery sezony, po czym trafił do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo, dwa Puchary Polski oraz superpuchar.

Po zawieszeniu butów na kołku Bednarz pracował w roli dyrektora sportowego Legii, a przez ostatnie lata związany był z Wisłą Kraków. Od 8 kwietnia 2013 roku do 25 sierpnia 2014 był prezesem zarządu „Białej Gwiazdy”. Ten ostatni okres kojarzy się głównie z głośnym konfliktem Jacka Bednarza z kibicami Wisły, którzy bojkotowali mecze swojej drużyny. Ostatecznie rada nadzorcza odwołała prezesa, klub przeprosił sympatyków, a ci wrócili na trybuny.

Na Cichej Bednarz zastąpi najprawdopodobniej Marka Glogazę, który z powodów osobistych zrezygnował z funkcji wiceprezesa do spraw finansowych Ruchu Chorzów.

źródło: Niebiescy.pl
zdjęcie: LwyPolnocy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments