I Turniej Pamięci Romana Zielińskiego 21.08.2021

W ubiegły weekend kibice Śląska Wrocław z ekipy Stara Gwardia Nowy Dwór zorganizowali I Turniej Pamięci Romana Zielińskiego. 21 sierpnia do Wrocławia zjechało się niemal 200 osób, by upamiętnić zmarłego przyjaciela.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn kibiców Śląska Wrocław (Stara Gwardia Nowy Dwór, Nabojka, Łaziory ’99, Fanatycy Śląska Wrocław, Młodzi Nowy Dwór), Miedzi Legnica (Stara 1988 Wiara), Lechii Gdańsk, Startu Namysłów, Opavy, Motoru Lublin (Sekcja Lubartów ’07).

 

Relacja Kibica Śląska Wrocław:

Drużyny podzielono na dwie grupy, z których 2 najlepsze przechodziły do półfinałów. Spotkania trwały po 10 minut, a nad ich przebiegiem czuwał dzielnie Jacek Międlar. Po zaciętych i emocjonujących rozgrywkach grupowych w półfinałach imprezy zagrały zespoły: Łaziory ’99 z Fanatykami Śląska Wrocław oraz Nabojka z Młodymi Nowy Dwór.

Jak to w piłce nożnej często bywa, tak i na turnieju we Wrocławiu doszło do niespodzianek. Faworyci w meczach półfinałowych przegrali po dogrywkach. W pierwszym spotkaniu 1:0 wygrała drużyna Fanatyków ŚW, która w fazie grupowej grała ze zmiennym szczęściem, by w półfinale pokonać ekipę Łaziorów 99 – zwycięzców grupy A.

W drugim półfinale po bramce w ostatniej akcji dogrywki niespodziewanie 1:0 wygrała drużyna Młodych ND, pokonując Nabojkę, która wygrała wszystkie mecze w grupie B.

W pojedynku o III miejsce turnieju Łaziory ’99 pewnie pokonały Nabojkę 5:1.

W finale „czarny koń” turnieju Fanatycy Śląska Wrocław po zaciętym meczu wygrali zasłużenie 3-1 z ekipą Młodzi Nowy Dwór.

Po zakończonych rozgrywkach sportowych Pierwszego Turnieju Pamięci puchary i dyplomy wszystkim drużynom wręczała osobiście Bożena Zielińska, żona ś.p. Romana Zielińskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany „Koniu” z drużyny Łaziory ’99, a najwięcej bramek strzelił Krzysiu L. z zespołu Fanatycy Śląska Wrocław. Na zakończenie oficjalnej części odpalono tradycyjne kibicowskie świeczki. Następnie gospodarze zaprosili wszystkich na pieczonego prosiaka i przy ognisku rozpoczęła się impreza integracyjna.


Podział na grupy w kolejności zajętych miejsc:

Grupa A
1. Łaziory ’99
2. Młodzi Nowy Dwór
3. Start Namysłów
4. Lechia Gdańsk
5. Stara Wiara 1988 Miedzi Legnica

Grupa B
1. Nabojka
2. Fanatycy Śląska Wrocław
3. Stara Gwardia Nowy Dwór
4. SFC Opava
5. RKS Motor Sekcja Lubartów 07

Półfinały:
Łaziory 99 – Fanatycy ŚW 0:1 (po dogrywce)
Nabojka – Młodzi ND 0:1 (po dogrywce)

Mecz o III miejsce:
Łaziory ’99 – Nabojka 5:1

Mecz finałowy turnieju:
Fanatycy Śląska Wrocław – Młodzi Nowy Dwór 3:1

 

Stara 1988 Wiara:
W dniu dzisiejszym odbył się I turniej pamięci Romana Zielińskiego, w którym uczestniczyli kibice Miedzi Legnica z patriotyczno-kibicowskiej grupy Stara 1988 Wiara. Turniej był świetnie zorganizowany, a gościna wspaniała. Wszyscy, którzy wzięli udział, przyczynili się do osiągnięcia najważniejszego celu, czyli uczczenia pamięci Romka, który odszedł od nas rok temu.
Romek – zawsze będziemy pamiętać!
21.08.2021

guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments