Górnik Konin – Kotwica Kołobrzeg 22.08.2020

Mecz Górnika Konin z Kotwicą Kołobrzeg przyciągnął do młyna około 180 osób, gospodarze tego dnia mogli liczyć na 43-osobowe wsparcie Gwardii Koszalin, 10 fanatyków Odry Wodzisław i fanów z Sompolna. Tego dnia oprócz standardowego oflagowania pojawiło się również kilka transparentów, miejscowi Ultrasi dodatkowo ubarwili spotkanie różną pirotechniką.

 

Relacja Górnika Konin:
Mecz zapowiadał się jako jeden z ciekawszych w tej rundzie na Podwalu. Niestety kibice Kotwicy drugi raz pod rząd w Koninie na swoim wyjeździe się nie pokazali, co chyba tylko dowodzi temu, że skala ich nienawiści do nas miała charakter typowego kaliskiego podlizu…

[art5]

Nie ma co ukrywać, że wolelibyśmy w sierpniu mecz z Kołobrzegiem nad morzem, a nie u nas. Los, albo raczej PZPN wybrał inaczej – Kotwica we wakacje znów miała przyjechać do Konina. To, że odciągnąć ich od smażenia frytek w typowej nadmorskiej budzie rybnej w szczycie sezonu jest niezwykle trudno, przekonaliśmy się już rok temu. Tym razem liczyliśmy jednak, że wobec „wolnych” terminów ich pryncypałów ze Szczecina i przydupasów z Kalisza, w końcu na Podwalu pojawią się goście. Niestety, przyjezdnych się nie doczekaliśmy.

Nasz młyn tego dnia to ok. 180 osób. I tu również trzeba sprawę postawić jasno, że bez wsparcia naszych ziomali, nasza frekwencja w młynie pozostawiałaby tego dnia wiele do życzenia. Oczywiście można się usprawiedliwiać, mówiąc o pandemii, środku wakacji czy o deszczowej pogodzie. Można mówić też o tym, że kasa biletowa w dniu meczu była zamknięta (ze względów sanitarno-epidemiologicznych), ale generalnie nasza liczba powinna być lepsza bez dwóch zdań i nie ma z tym żadnej dyskusji. Pozostawiamy to do wewnętrznej refleksji tym wszystkim kibicom Górnika, których tego dnia zwyczajnie z nami na Podwalu nie było. Wracając do meczu, w sektorze razem z nami Gwardziści w 43 osoby (dzięki za wsparcie!), z którymi wcześniej 17 osób z Górnika było obecnych również na ich wyjeździe na Unię Swarzędz, 10 osób z Odry Wodzisław (dzięki za wsparcie) i oczywiście niezawodni fani z Sompolna (dzięki za wsparcie!).

[art5]

Na meczu pojawiło się trochę pirotechniki, ponadto na płocie pojawiły się również transparenty, jeden o treści „Konin wolny od >>LPG<<” oraz drugi dla byłego prezesa naszego klubu z hasłem „Piotr Rybiński wracaj do zdrowia!”. Piłkarze niestety ponieśli 4 porażkę na 4 rozegrane kolejki i tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu nie spadliśmy jeszcze na ostatnie miejsce w tabeli.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments