Górka zamknięta do końca sezonu.

Decyzją Wojewody Pomorskiego na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku na podstawie ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje się przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na Trybunie „Górka” w wydzielonych sektorach I i J do zakończenia rundy wiosennej sezonu 2012/13 rozgrywek 1 ligi piłki nożnej organizowanych przez Klub Arka Gdynia. Zakaz ma związek z odpaleniem w dniu 11 maja 2013 podczas meczu z Okocimskim Brzesko ok. 30 raz świetlnych, przez zamaskowane osoby.

 

W uzasadnieniu wskazano na podobny incydent, jaki miał miejsce 28 października 2012 podczas meczu z GKS-em Katowice. W przypadku osób, które dokonały odpalenia rac świetlnych trwa identyfikacja na podstawie monitoringu. W jednym przypadku osoba taka została zatrzymana już po meczu z Okocimskim i wyrokiem Sądu Rejonowego w Gdyni została skazana za używanie środków pirotechnicznych na terenie imprezy masowej. Ponadto wobec ww. osoby został orzeczony zakaz klubowy.

 

W związku z tym Klub informuje, że podczas meczu ze Stomilem Olsztyn Trybuna „Górka” będzie zamknięta.

Informujemy, że wszystkie osoby, które posiadają karnety na Trybunę „Górka” będą miały możliwość dezaktywowania karnetu oraz zakupu biletu na Trybunę Tory na sektor H18 w cenie 4 zł w przedsprzedaży (tj. do wtorku – 28.05.włącznie) lub w cenie 7 zł w dniu meczu. Bilety na pozostałe sektory pozostają zgodnie z cennikiem. Karnety można dezaktywować we wszystkich punktach sprzedaży oraz w kasach na stadionie w dniu meczu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments