Fan Club iReland sponsorem Ruchu Chorzów

FC iReland został sponsorem Ruchu Chorzów. Logo Fan Clubu znajdzie się na koszulkach piłkarzy Niebieskich.

 

Po raz kolejny poszerzyło się grono Partnerów Ruchu. Tym razem dołączył do nas… Fanklub Niebieskich z Irlandii, którego logo znajdzie się na koszulkach meczowych naszej drużyny! – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Kilka tygodni temu kibice z „Zielonej Wyspy” bardzo mile nas zaskoczyli. Najlepiej jednak, gdy sami opowiedzą tę historię. Oddajemy głos Maciejowi Teresiakowi, przedstawicielowi FC Ireland.

– Miłość do Ruchu się nie zmieniła, zmieniło się miejsce skąd kibicujemy – pod tym hasłem, kilkanaście lat temu powstał nasz FC. Przez ten czas byliśmy obecni w mniejszych czy większych grupach na wszystkich ważnych wydarzeniach oraz meczach związanych z naszym Ruchem. Godnie reprezentujemy Niebieską eRkę w Europie. Czas kryzysu na rynku pracy troszkę nas uśpił, ale wracamy na właściwe tory. Ostatnia inicjatywa Wirtualnego wyjazdu do Kluczborka. Był dla nas impulsem, który na nowo uświadomił nam, jaki potencjał w nas drzemie. I w ten sposób, podczas luźnych rozmów, padł pomysł, aby w sposób bardziej odpowiedzialny wesprzeć Ruch. Nie bez znaczenia były pozytywne doniesienia z Chorzowa o powrocie do normalność, dzięki zaangażowaniu pracowników klubu. „Czas odbudowy” – za tym hasłem kryje się wiele wspaniałych projektów realizowanych w ostatnim czasie. Więc i My, postanowiliśmy dołożyć własną cegiełkę. Od słowa do słowa i pada pytanie… czy jest możliwość, aby logo naszego FC zagościło na koszulkach meczowych Ruchu? Po negocjacjach z prezesem Siemianowskim ustaliliśmy warunki współpracy, dzięki czemu mamy swój wkład w budowaniu potęgi naszego Ruchu. Obecnie nasz FC skupia 27 osób zaangażowanych we wspieranie klubu. Pomysł wsparcia wyszedł praktycznie od wszystkich, nie ma jednego autora. U nas panuje jedna prosta zasada, którą wspaniale w życzeniach z okazji setnej rocznicy Klubu przekazał prezes: „Sami możemy wiele, razem możemy wszystko”. Wpisując się w te życzenia chcemy zmotywować pozostałe fankluby Ruchu do wspólnej pracy na rzecz Naszego Klubu. Nie jest naszym celem promocja naszej grupy. Każdy z nas jest Niebieski i mamy już symbol, który nas jednoczy. Chcemy tylko pokazać iż można w sposób odpowiedzialny wspierać Klub. Jeżeli tylko znajdzie się sponsor, który zastąpi nasze miejsce na koszulkach, to bez wahania odstąpimy to miejsce, dalej jednak będziemy wspierać Ruch – podkreśla Maciej Teresiak.

Logo FC Ireland będzie obecne na rękawkach koszulek meczowych pierwszej drużyny. Zobaczycie je, gdy tylko „Niebiescy” będą mogli wrócić do ligowej rywalizacji.

[art5]

– Serdecznie dziękujemy kibicom z Irlandii za tę niespodziewaną propozycję. To dowód na to, że nasza praca i wiarygodność jest widoczna nie tylko na Śląsku, czy w kraju, ale także zagranicą. W trwającym procesie odbudowy Klubu każda forma wsparcia jest dla nas niezwykle cenna. Jesteśmy otwarci na podobne inicjatywy ze strony innych fanklubów czy sponsorów. Miejsca na koszulce nie zabraknie – uśmiecha się prezes Seweryn Siemianowski.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments