Dinamo Zagrzeb – Hajduk Split 12.07.2015

12 lipca szef Dynama Zagrzeb – Zdravko Mamić został zatrzymany za oszustwa podatkowe. Razem z nim do aresztu trafił jego brat Zoran Mamić (Trener Dynama), oraz dyrektor chorwackiej Federacji Damir Vrbanović.

Od kilku lat chłopaki z Bad Blue Boys toczyli wojnę z Mamicem, który kosztem Dynama chciał zapełnić swój portfel. W końcu został on zatrzymany i w jego sprawie ma się odbyć proces.

Po tym jak Mamić został aresztowany euforia dopadła wszystkich chorwackich kibiców, a szczególnie ekipę BBB, która postanowiła wrócić na własny stadion.

Mecz inauguracyjny wypadł z Hajdukiem Split.

Zeszłoroczne derby pomiędzy obiema drużynami nie należały do tych „atrakcyjnych”, bowiem chłopaki z BBB albo mieli zakazy, albo bojkotowali. Torcida również przyłączyła się i zbojkotowała mecz w Zagrzebiu oraz mecz wcześniej, gdy nie zostali wpuszczeni (Hajduk odmówił rozegrania spotkania).

Dzisiaj po wielu latach stadion Dynama był znowu prawie pełny, Bad Blue Boys zajęli swój Północny Sektor.

Gdy pierwsze osoby z BBB weszli na swoją trybunę była już tam mała grupa „Najemników Mamicia”, którzy zostali przegonieni i później odizolowani przez policję.

Fani Torcidy na derbowe spotkanie wybrali się specjałem i samochodami. W silę ponad 3500 głów zasiedli na Południowej trybunie stadionu.

Dinamo Zagrzeb:
Hajduk Split:
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments