Decyzje Komisji Ligi z dnia 2024.02.12

Komisja Ligi na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 12 lutego, zwołanym z powodu incydentu w czasie meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, raportem delegata PZPN oraz stanowiskiem Klubu Śląsk Wrocław, podjęła decyzję o nałożeniu kary finansowej na Śląsk Wrocław w wysokości 50 tys. zł. Ponadto nałożono zakaz organizacji wyjazdu grup kibiców na jeden mecz. Dodatkowo Klub zobowiązany został do zamontowania siatki ochronnej za bramką do 31 marca 2024 roku.

Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi zostało zwołane z racji faktu, że już w najbliższy piątek Śląsk Wrocław będzie grał ligowy mecz na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Decyzje, które by zapadły, mogły mieć więc wpływ na organizację spotkania. Jako Komisja Ligi odstąpiliśmy jednak od zamykania trybun, bo choć uważamy to wydarzenie za niedopuszczalne, to miało ono charakter incydentalny. Tym niemniej Klub Śląsk Wrocław został ostrzeżony, że kolejne tego typu zachowania będą skutkowały bardziej surowymi karami. Aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości, Śląsk Wrocław zaproponował rozwiązanie w postaci instalacji siatki ochronnej, która będzie uniemożliwiała wrzucanie przedmiotów na płytę boiska. Komisja Ligi przychyliła się do tej inicjatywy i jednocześnie zobowiązała Klub do jej wprowadzenia. Jako Komisja Ligi sprzeciwiamy się jakimkolwiek przejawom przemocy na stadionach i podkreślamy, że nasze działania zawsze będą kierowały się dbaniem o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dnia meczowego – powiedział Jarosław Poturnicki, Przewodniczący Komisji Ligi.

 

Komunikat Stowarzyszenia Wielki Śląsk:

ZAKAZ WYJAZDOWY DO POZNANIA!

Właśnie zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi ws. incydentu mającego miejsce w meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin. Komisja Ligi po przeanalizowaniu raportu delegata meczowego PZPN podjęła decyzję o ukaraniu klubu karą 50.000 zł oraz kibiców Śląska zakazem uczestnictwa w wyjazdowym meczu w Poznaniu!

Wiele dni przygotowań, zamówiony pociąg specjalny, rozpoczęte działania przy wyjazdowej oprawie. Wszystko poszło na marne! Na meczu z Pogonią nie brakowało osób, które swoją postawą niezbyt godnie reprezentowały barwy Śląska. Niech się niektórzy zastanowią nad swoim zachowaniem. Będą wyciągane z tego konsekwencje! Nasz klub walczy o najwyższe cele. Jak widać w centrali robią wszystko by tylko utrudnić drogę Śląskowi na szczyt. Róbmy swoje i nie dajmy się sprowokować takim pajacom jak rumuński bramkarz Pogoni. Oni tylko na to czekają!

Nie tak miał wyglądać początek rundy wiosennej! Wszyscy na mecz ze Stalą Mielec! Jeden za Wszystkich! Wszyscy za Śląsk!

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
janekwwww
janekwwww
3 miesięcy temu

Piwko pajacu co ty wypisujesz? Będziecie wyciągać konsekwencje bo ktoś w emocjach rzucił butelką? A gdzie hasło STADION TO NIE TEATR??? Żal patrzeć co się stało ze sceną kibicowską, tylko siano, siano siano, jak judasze za srebrniki.

Artykuł dotyczy ekip