Dąb Paszkówka – Unia Oświęcim 20.06.2015

Relacja Kibiców Unii:

20 czerwca wypadł nam ostatni wyjazd sezonu. Z nadzieją na awans udaliśmy się do Paszkówki. Dość mocno mobilizujemy się na to spotkanie, ultrasi szykują oprawę. Do Paszkówki jedziemy nabitym autokarem, busem oraz samochodami. Jedziemy ze sporą eskortą, ale dojeżdżamy na 10 minut przed rozpoczęciem spotkania. Na miejscu mnóstwo policji, która prowadzi Nas na jakieś pastwisko bo sektorem gości tego nazwać nie można. Na ostatnim wyjeździe sezonu meldujemy się w 117 osób, w tym 30 chłopaków z Kęt. Od pierwszej minuty ruszamy z bardzo dobrym dopingiem. Na początku spotkania prezentujemy oprawę która składała się z transparentu na 36 metrów: PALIMY WIOSKI ZACHODNIEJ MAŁOPOLSKI, do tego odpalamy dwie konkretne czarne świece dymne i race. Całość wychodzi bardzo dobrze. Co jakiś czas dochodzą Nas wieści z Zagórza, gdzie grał lider naszej okręgówki. Wynik zmieniał się tam jak w kalejdoskopie. Trudno opisać nasz doping w momencie, jak dowiadujemy się, że Zagórzanka wygrywa 2-0. Do końca pierwszej połowy na takim samym poziomie wspieramy piłkarzy. Po oprawie na płocie wieszamy flagi STA, ON TOUR, UNIA, HEJNAŁEK oraz KRÓLESTWO NIEBIESKIE. W drugiej połowie bardzo dobrze bawimy się mimo niekorzystnego rezultatu w Zagórzu. Pod koniec spotkanie wiedząc, że zostaniemy w V lidze wszyscy łapiemy się za bary i po wiosce niesie się głośne: CAŁE ŻYCIE W OKRĘGÓWCE HEJ HEJ! Nasi piłkarze wygrywają 2-0 ale nic nam to nie daje. Po meczu dziękujemy naszym graczom za walkę przez cały sezon i robimy sobie pamiątkowe zdjęcie na murawie. Po przyjeździe do Oświęcimia, razem z chłopakami z Hejnału udajemy się do jednego z oświęcimskich pubów gdzie bawimy się do białego rana odpalając przy tym różną pirotechnikę. Mimo braku awansu, rundę można uznać za bardzo udaną.

W niedziele udajemy się na mecz Hejnału z Poręba, który decydował o awansie drużyny z Kęt. Na mecz jedziemy w 25 osób, w tym osoby które jeszcze nie zdążyły wrócić do domu po sobotniej imprezie. Na meczu w Kętach pełny stadion i fajna atmosfera na trybunach. Piłkarze Hejnału wygrywają to spotkanie i awansują do A-klasy. Równo z końcowym gwizdkiem na trybunach pojawia się mnóstwo rac. Jeszcze przez chwile piłkarze Hejnału wraz z kibicami cieszą się z awansu, zarzucając przy tym różne pieśni w tym te sławiące oświęcimską Unie.

Dziękujemy chłopakom z Kęt za wsparcie na wyjeździe w Paszkówce oraz za gościnę na meczu u siebie.

SZACUNEK DLA WSZYSTKICH WYJAZDOWICZÓW, SZCZEGÓLNIE DLA TYCH KTÓRZY ZALICZYLI KOMPLET WYJAZDÓW!