Arka Gdynia – GKS Katowice 27.10.2012

Już wcześniej grupa Ultras Arka udowodniła, że potrafi doskonale wykorzystać możliwości nowego stadionu, jednak dopiero wczoraj nasi ultrasi pokazali na co ich naprawdę stać i przygotowali oprawę na jaką wszyscy od dawna czekaliśmy!

W 70. minucie meczu z „Gieksą” na sektorze pojawiła się olbrzymia sektorówka z napisem ULTRAS złożonym z atrybutów ultrasów takich jak: szal, puszka spreju, wałek czy pędzel malarski.

Na płocie zawisł transparent z bardzo wymownym hasłem „JEDYNE CO NAS OGRANICZA TO WYOBRAŹNIA”. Po chwili, kiedy sektorówka poszła w dół, cała „Górka” dosłownie wybuchła od pirotechniki. Były flary, ognie wrocławskie, wulkany, petardy hukowe, świece dymne oraz dodatkowo wyrzutnie poza stadionem! Do tego ponad sto „mahajek” i dzielnicowe flagi na kijach. Spora ilość wszelkiego rodzaju pirotechniki i flag, wraz z dobrym dopingiem stworzyło niesamowitą atmosferę, jaką pamiętamy z dawnych lat!

Po kilku minutach cały stadion spowił gęsty dym, a na sektorze pojawiła się druga sektorówka z kibicem trzymającym racę „wypełnionym” wspomnianymi atrybutami. Na górze sektorówki był napis nie wymagający dalszego komentarza: „LEGALIZE PYRO”

Możemy tylko żałować, iż przez bezsensowne, szkodliwe wręcz przepisy pzpn i rządowe ustawy, pirotechnika na stadionach została zabroniona, a za jej używanie grożą dotkliwe zakazy i kary bezwzględnego więzienia.

Nasi ultrasi pokazali jednak, że walka z kibicami i naszą pasją jest skazana na porażkę. Bez względu na to, czy na polskich stadionach będą kolejne setki kamer i mikrofonów rejestrujących każdy nasz ruch, dziesiątki policjantów i stewardów starających się uprzykrzyć nam życie, nie poddamy się żadnym ograniczeniom, nakazom, zakazom czy karom!

Arka Gdynia:

GKS Katowice:


źródło artykułu oraz zdjęcia: www.Arkowcy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments