Aresztowania po meczu Stomilu z Cracovią

Zatrzymano 6 kiboli Arki Gdynia, którzy w sobotę podczas meczu Stomilu z Cracovią „wjechali” pod kasy Stomilu. Wydarzenie miało miejsce w sobotę w Ostródzie gdzie rozgrywany był mecz.

Arkowcy zaatakowali Stomilowców pod bramą stadionu. Głównej grupy Stomilu, która jechała pociągiem nie było jeszcze na miejscu.

Według prokuratury przed rozpoczęciem meczu w Ostródzie na drodze dojazdowej do stadionu zatrzymała się kolumna samochodów osobowych, z których wysiadła grupa kiboli Arki Gdynia. Napastnicy najpierw zaatakowali stojących przed kasami kibiców Stomilu i osoby postronne.

Policja zatrzymała sześciu uczestników burd, pozostali rozbiegli się po okolicy. Zabezpieczono nagranie monitoringu, które ma pomóc w ustaleniu wszystkich napastników.

Na wniosek prokuratury sześciu zatrzymanych mieszkańców Gdyni zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. – Głównym powodem tej decyzji była uzasadniona obawa matactwa i nakłaniania innych do składania fałszywych zeznań – ocenił prokurator Łukasiak.

Jak dodał, aresztowani nie przyznali się do winy i twierdzili, że pod stadion przyjechali z przypadkowo spotkanymi osobami, o których nic nie wiedzą. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz stadionowy.

Spotkanie olsztyńskiego Stomilu z Cracovią zostało rozegrane w Ostródzie, żeby mecz mogli oglądać kibice z Krakowa. Sektor dla kibiców gości na stadionie w Olsztynie jest zamknięty od czasu wrześniowych zamieszek podczas meczu z Zawiszą.

Pełny raport z tego meczu TUTAJ.

źródło: sportowefakty.pl
foto: Stomil.Olsztyn.pl

Pomoc dla zatrzymanych w Ostródzie!

W wyniku zatrzymania podczas zajść w Ostródzie wolność utracili nasi bliscy przyjaciele. Potrzebne są środki przede wszystkim na opłacenie adwokata, dlatego apelujemy o pomoc!

Nr konta (bank BZ WBK): 22 1090 1102 0000 0001 1503 6663

Konto Paypal
ultras.arka@gmail.com

Bank Zachodni WBK
Swift: WBKPPLPP
Iban: PL22109011020000000115036663

Każda złotówka ma znaczenie!

Więcej info TUTAJ

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments