Apel kibiców Zawiszy

”Tyle lat czekaliśmy na powrót z piłkarskiego niebytu, a teraz nie potrafimy szanować tego, co mamy” – napisali.

Wstydliwie mało przychodzi ostatnio ludzi na mecze piłkarzy Zawiszy. Spotkanie z Termalicą Nieciecza, a więc jednym z rywali do awansu, oglądało zaledwie 3000 widzów. Kibice Zawiszy na swej stronie internetowej apelują do bydgoszczan, żeby przyszli na sobotni pojedynek z Polonią Bytom (początek o 17) – ostatnie już w rundzie jesiennej:

„Pokażmy wszyscy, że zasługujemy na piłkę na wysokim poziomie, bo na razie z naszej strony to jest żenada. Chyba nikt nie powie, że trzy tysiące widzów na meczu drużyny walczącej o awans to jest dobry wynik. Tyle lat czekaliśmy na powrót z piłkarskiego niebytu, a teraz nie potrafimy szanować tego, co mamy. Z każdej strony słychać tylko głosy niezadowolenia, a to brak punktów z biletami w supermarketach, a to brak konferencji przed meczami czy ciągłe kolejki do kas, albo zamknięte trybuny na łukach. I choć w wielu tych wątkach jest sporo racji spójrzmy w lustro i sami sobie odpowiedzmy, czy my na to wszystko zasługujemy? Czy nie przychodząc na trybuny mamy prawo czegoś żądać? Możemy być źli, że piłkarze nas nieraz zawodzą, ale czy musimy się zaraz odwracać od klubu. Czy jak przegrają wszystkie mecze, to nie przychodząc na trybuny będziemy sami przykładać rękę do zlikwidowania klubu?” – napisali.

Chcą w ten sposób wspomóc właściciela klubu, Radosława Osucha:

„Teraz jakieś chore czasy nastały, większość by chciała, by na mecz to ich sam właściciel klubu osobiście zapraszał i jeszcze jak przegrają to za bilet zwrócił, dał coś do zjedzenia, piwo postawił i taksówką do domu odwiózł. Nikt nikomu nie każe Radosława Osucha uwielbiać, wielu może się z nim w wielu rzeczach nie zgadzać, ale pokażmy Mu, że nam też zależy na tym, by Zawisza wrócił na salony. Udowodnijmy jemu i samym sobie, że dokładając małą cegiełkę w postaci kupna biletu (którego cenę ostatnio specjalnie dla nas obniżył) wspieramy nasz klub. Ciężko będzie coś zbudować, jeśli właściciel będzie musiał dokładać do organizacji meczu, a przy takich ilościach widzów jest to bardzo prawdopodobne” – tak kończą swój apel kibice.

źródło: bydgoszcz.gazeta.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments