Kibice Razem Ruch Chorzów w 2016 roku 2 stycznia 2017

Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów stworzył podsumowanie swojej działalności w minionym roku.

Stowarzyszenie „NRŚL”, które jest operatorem projektu długo starało się o uczestnictwo w projekcie. Braliśmy udział w licznych szkoleniach, spotkaniach PZPNu oraz Konferencjach w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Ponad roczne starania w maju tego roku przyniosły zamierzony efekt. Otóż, 15.05.2016 roku zostaliśmy 12. ośrodkiem KIBICE RAZEM w Polsce. KIBICE RAZEM jest projektem współfinansowanym przez MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI, POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ oraz miasto Chorzów.

Jeszcze w maju ośrodek KR wraz ze Stowarzyszeniem NRŚL przekazał dary jednemu z domów opieki. Maluchy otrzymały Niebieskie gadżety, zabawki, słodycze, jedzenie dla niemowląt oraz wymarzoną pralkę.

[youtube]gTCsyKY5sIw[/youtube]

W czerwcu zorganizowaliśmy eliminacje do ogólnopolskiego turnieju KIBICE RAZEM, mistrzostwa pracowników samorządowych oraz śląską biesiadę. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, medalami. Dzieci otrzymały też Niebieskie gadżety, które zostały wręczone przez piłkarzy Ruchu Chorzów – Martina Konczkowskiego oraz najmłodszego zawodnika ekstraklasy Przemka Bargiela. Piłkarzy pochodzących z Rudy Śląskiej. Sędziowie wybrali także najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza zawodów, którzy także otrzymali statuetki i nagrody ufundowane przez Ruch Chorzów.

Równocześnie swój turniej rozgrywali pracownicy samorządowi, miast Ruda Śląska, Bytom, Świętochłowice oraz gościnnie drużyna Old Boys Ruda Śląska i KIBICE RAZEM Ruch Chorzów wraz z Adlerem w składzie. 🙂 Okazaliśmy się bardzo gościnni i zwyciężyła drużyna reprezentująca Świętochłowice. Na zakończenie dnia zaśpiewał dla nas Piotr Herdzina i zespół Coffee Experiment. Pogoda dopisała, a przez cały dzień przewinęło się mnóstwo uśmiechniętych dzieci. Przeprowadzono też konkurs żonglerki. Można było zjeść pyszną kiełbaskę lub poskakać na bezpłatnych zamkach dmuchanych.

W lipcu planowaliśmy zorganizować wielkie rodzinne święto z zamkami dmuchanymi, koncertem Grzegorza Poloczka, prezentacją pierwszej drużyny Ruchu Chorzów połączoną z akcją charytatywną i zebrać pieniądze na leczenie chorej Nadii. Impreza jednak się nie odbyła z powodu zazdrości nieskorych do pomocy ludzi. Jednakże my, nie załamaliśmy się i wraz z pomocą klubu sportowego K.S. Ruch Chorzów S.A. zorganizowaliśmy licytację specjalnej edycji koszulek wydanych na tą okazję. Dzięki hojności kibiców Ruchu udało się zebrać dwa razy więcej niż początkowo zakładano! Nadii udało się pomóc.

[youtube]N42oCDy7YtQ[/youtube]

W sierpniu włączyliśmy się do akcji crowdfundingowej „NIEBIESCY RAZEM”, która miała na celu zebranie funduszy na remont ośrodka KIBICE RAZEM, który znajduje się przy ul. Wolności w Chorzowie. Darczyńcy mogli kupować nagrody, których zysk został przeznaczony na ten właśnie cel.

Dnia 25.08.2016 roku koordynatorzy ośrodka KIBICE RAZEM Ruch Chorzów wraz z klubem sportowym Ruch Chorzów oraz Adlerkiem sprawili ogromną niespodziankę najmłodszym mieszkańcom miasta Ruda Śląska, gdyż odwiedzili Rynek w Nowym Bytomiu. Dzieci otrzymały Niebieskie gadżety, cukierki oraz bilety na najbliższy mecz z Legią Warszawa. A sesja zdjęciowa z Adlerem trwała bardzo długo! Akcja z Adlerem cieszyła się tak dużym powodzeniem, że Nasz Orzeł odwiedził dzieci w Chorzowie, Mikołowie i innych Niebieskich miastach.

18.09.2016 na bocznym boisku Ruchu odbył się Ogólnopolski Turniej KIBICE RAZEM 2016. Zorganizowany został już po raz trzeci, ale po raz pierwszy poza Warszawą. Koordynatorzy zaproponowali PZPN przeniesienie go do Chorzowa, a pomysł ten zyskał akceptację centralnego koordynatora projektu KR.

Dla członków Stowarzyszenia NRŚL, które jest koordynatorem ogólnopolskiego projektu był to bardzo pracowity okres. W sobotę rano odbyło się spotkanie robocze dla wszystkich ośrodków KR, a wieczorem wszystkie dzieci zostały zaproszone do Freestyle Parku w Chorzowie Batorym.

W niedzielę o godzinie 10 oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Grzegorz Kapica, odpowiadający w chorzowskim klubie za szkolenie młodzieży. W turnieju wzięło udział 12 drużyn (Białystok, Chorzów, Gdańsk, Kielce, Legnica, Lublin, Poznań, Tychy, Wrocław,Warszawa, Zabrze oraz gościnnie zawodnicy z Rudy Śląskiej).

Jednym z pierwszych meczów były Wielkie Derby Śląska. Nasi mali zawodnicy, niestety, po wspaniałej grze ulegli Górnikowi 0:5. Na boisku wśród zgromadzonych gości słychać było zdumienie z powodu wzrostu zawodników z Zabrza. Nie możemy zapominać, że turniej Kibice Razem ma być dla dzieci dobrą zabawą i formą aktywnego spędzenia czasu, rywalizacja jest dopiero na samym końcu. Nasze maluchy, rocznik 2006/2007, dzielnie walczyły i zostawiły serce na boisku, w starciu ze starszymi, wyższymi i silniejszymi rywalami.

W drugim wyrównanym meczu pokonaliśmy dzieciaki z Lechii Gdańsk 3:0. Warto dodać, że ośrodek KR Lechia Gdańsk reprezentowali podopieczni z Domu Dziecka. Mecz odbył się zgodnie z zasadami fair play i był jednym z najbardziej pasjonujących meczów tego turnieju, również z powodu zbliżonych warunków fizycznych zawodników obu drużyn. Ostatecznie wyszliśmy z grupy i zagraliśmy z GKS Tychy. Końcowym rezultatem było zajęcie 8. miejsca.

W finale zagrali zawodnicy z Lublina oraz Zabrza. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła młodzież Motoru, a trzecie miejsce zapewnili sobie piłkarze Śląska Wrocław. Warto dodać ciekawostkę – Polonię Warszawa reprezentowały dziewczynki 🙂 Puchary wręczali wiceminister sportu, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezydent Chorzowa. Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje w postaci m.in. paru „dmuchańców”, pokazu freestylowca, który zademonstrował piłkarskie triki, czy odwiedzin piłkarzy pierwszej drużyny. Eduards Visniakovs, Michał Helik oraz Maciej Urbańczyk długo rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami. Oczywiście obecny był także Adlerek, który przez cały czas trwania imprezy rozweselał zawodników. Martwiliśmy się o to, czy nie będzie padać, ale pomimo chłodu, warunki atmosferyczne pozwoliły nam na rozegranie zawodów.

[youtube]–PzUbwoesk[/youtube]

W październiku rozpoczęliśmy remont lokalu przy ul. Wolności, który będzie miejscem spotkań dla wszystkich kibiców Ruchu Chorzów z idolami. Będzie tutaj można także odrobić zadanie domowe, spotkać się z prawnikiem, zmierzyć się w Fifę na PlayStation.

W listopadzie odbyły się Niebieskie Warsztaty. Podczas których dzieci zwiedziły stadion przy ul. Cichej 6, dowiedziały się wielu interesujących informacji podczas Niebieskiej lekcji historii, wzięły udział w prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz pozytywnego kibicowania. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o Ruchu Chorzów. Najmłodsi fani mogli zrobić sobie zdjęcie z młodymi piłkarzami oraz poprosić ich o autograf. Koordynatorzy KR obdarowali wszystkich uczestników specjalnymi czapkami, a klub K.S. Ruch Chorzów podarował im Niebieskie Gadżety.

Warto wspomnieć, że Martin Konczkowski, jeden z najlepszych piłkarzy w Polsce, równolegle odwiedza szkoły podstawowe oraz gimnazja prowadząc warsztaty motywacyjne i zachęca najmłodszych do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia bez używek.

Remont ośrodka KIBICE RAZEM Ruch Chorzów przy ul. Wolności w Chorzowie dobiega końca. Mamy nadzieję, że na początku przyszłego roku będzie można zrobić oficjalne otwarcie, na które już dziś zapraszamy wszystkich kibiców Ruchu Chorzów.

Podczas 8 miesięcy działalności projektu KR w Chorzowie nawiązaliśmy współpracę z licznymi samorządami, instytucjami, co mamy nadzieję będzie procentowało w przyszłym roku.

Wchodzimy w Nowy 2017 Rok z głową pełną pomysłów. Niech ten rok będzie spełnieniem naszych Niebieskich Marzeń.

Karolina Krupa, Daniel Babisz – koordynatorzy KIBICE RAZEM Ruch Chorzów.