Zapowiedź 39 numeru TMK+

Polecamy Wam najnowszy numer kwartalnika „TMK Plus”, który ukazał się pod koniec połowie marca. Na 52 stronach znajdziecie masę ciekawych reportaży i wywiadów dotyczących zagranicznej sceny kibicowskiej:

AC MILAN ULTRAS STORY!
Bardzo obszerna i bogata w fakty historia ruchu kibicowskiego AC Milan, w którą wplecione są dzieje głównych grup „Fossa dei Leoni” i „Brigate Rossonere” – od początków w latach 70., przez lata glorii i chwały, aż do upadku i założenia nowej, aktualnej ekipy „Curva Sud Milano”. Przy okazji poznacie bardzo wiele faktów dotyczących całej włoskiej sceny ultras. I obejrzycie unikatowe, archiwalne fotki!

LA DOCE – PRAWDZIWA HISTORIA
Przedstawiamy Wam prawdziwy hit! Tłumaczenie pierwszego rozdziału książki z 2009 roku o wymownym tytule „La Doce – prawdziwa historia barra bravas Boca Juniors”. W tym i kolejnych numerach „TMK Plus” będziecie mogli poznać – rozdział za rozdziałem – nie tylko historię najsłynniejszej ekipy kibicowskiej Ameryki Południowej, ale przede wszystkim zapoznać się z argentyńskimi realiami światka chuligańsko-gangsterskiego. Skala brutalnej rywalizacji o władzę w ekipie szokuje, podobnie jak uległość prezesów klubu wobec barra bravas, czy brudne kontakty liderów La Doce z… policją. Parę lat temu w jednym z redakcyjnych reportaży z Argentyny pisaliśmy „Mafia, chuligani, fanatyczni kibice, wszystko jednocześnie, to jest właśnie osławiona ekipa barra bravas Boca Juniors”. Po lekturze już pierwszego rozdziału przekonacie się, że jest to w 100% prawda!

FERENCVAROS – UJPEST – POŻEGNALNE DERBY!
Kibice Ferencvarosu Budapeszt żegnają się ze swoim starym stadionem, który idzie do rozbiórki. Z tej okazji na derbach zgotowali fantastyczną oprawę i jeszcze lepsze pokazy pirotechniczne. Polecamy Wam specjalny reportaż redakcyjny „TMK Plus”.

INNE REPORTAŻE:
ARIS SALONIKI – PAOK SALONIKI
SPORTING LIZBONA – BENFICA LIZBONA
CRYSTAL PALACE – STOKE CITY
INTER-MILAN
HAJDUK-DINAMO
OLIMPIJA-MARIBOR

PONADTO:
STADE RENNES „ROAZHON CELTIC KOP”
TURNIEJ KLINKSKIEGO FAN-VIESTNIKA – ROSJA
ZAPISKI WŁOSKIE – dwunasta część podróży kibica Legii po stadionach Italii.
Felieton CZAS W DROGĘ!
GALERIA – fotki ekip z Ameryki Południowej, Szkocji i Izreala.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments