Zaostrzone środki bezpieczeństwa na meczu Polska – Czechy

O dramacie, który miał miejsce we Francji informowaliśmy TUTAJ.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował, że w związku z dużym zainteresowaniem kibiców rozgrywanym we wtorek we Wrocławiu meczem Polska – Czechy, w zabezpieczeniu widowiska będzie brała udział większa niż zwykle liczba policjantów prewencji oraz drogówki. W zabezpieczenie imprezy będą zaangażowani także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze różnych formacji, między innymi prewencji oraz policjanci drogówki, będą rozstawieni w newralgicznych miejscach okolic wrocławskiego stadionu — mówił Petrykowski.

Rzecznik dodał, że do zabezpieczenia meczu zaangażowany zostanie również policyjny śmigłowiec, a stadion zostanie dokładnie sprawdzony przez policyjnych pirotechników. Policja będzie współpracować również z innymi służbami, w tym ze Strażą Graniczną i Strażą Miejską. Rzecznik podkreślił również, że kibice wchodzący na stadion będą poddawani dokładniejszej kontroli, co jest podyktowane ostrożnością po zamachach terrorystycznych w Paryżu. Organizatorzy spodziewają się kompletu, czyli ponad 40 tys. kibiców.

W związku z piątkowymi zamachami spotkanie we Wrocławiu (wtorek, godz. 20.45) poprzedzi minuta ciszy, a piłkarze zagrają z czarnymi opaskami na rękawach koszulek.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments