Zakaz? Jaki zakaz!? Kibice Śląska zobaczą mecz z Wisłą

Kibice Śląska Wrocław zostali niedawno ukarani zakazem uczestniczenia w dwóch najbliższych spotkaniach wyjazdowych swojego zespołu. Jest to kara za ich zachowanie podczas starcia z Zagłębiem Lubin, jednak już dzisiaj wiadomo, że fani mistrzów Polski ani myślą stosować się do tego zakazu.

Śląsk już w najbliższą niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków, a więc klubem, którego kibice są ze sobą zaprzyjaźnieni. Oznacza to, że fani z Wrocławia i tak udadzą się do Krakowa i będą dopingować swój zespół z sektorów gospodarzy. Aby otrzymać bilet z puli przeznaczonej dla miejscowych, będą oni musieli wyrobić sobie specjalne Karty Kibica, ale jak czytamy na portalu WielkiŚląsk.pl, nie jest to żaden problem.

„W najbliższą niedzielę Śląsk zagra w meczu przyjaźni w Krakowie. Na to spotkanie obowiązuje w teorii zakaz wyjazdowy nałożony na nas za mecz z Lubinkami. W praktyce w Krakowie i tak będziemy na sektorach razem z Braćmi z Krakowa…

To jednak nie wszystkie utrudnienia. Wojewoda Małopolski w związku z odpaleniem pirotechniki na ostatnim meczu Wisły zapowiedział zamknięcie części trybun stadionu Wisły i z Krakowa do Wrocławia nie zostanie przysłana żadna pula biletów.

Na stadionie Wisły obowiązują karty kibica. Wszyscy, którzy pojadą na mecz Śląska z Wisełką będą musieli sobie takie karty wyrobić i na miejscu zapatrzeć się w bilety.

Nowe karty kibica Śląska nie będą uznawane w Krakowie. Obowiązują one tylko podczas oficjalnego wyjazdu na sektor gości” – czytamy w specjalnym oświadczeniu na portalu kibiców Śląska.

Warto dodać, że Śląsk Wrocław nie otrzymał od Wisły ani jednej wejściówki dla kibiców przyjezdnych na niedzielny mecz. Zakaz nałożony przez Komisję Ligi jest więc respektowany, ale tylko na papierze.

źródło: WielkiSlask.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments