Wyjazdy Rakowa w ramach kwalifikacji Ligi Mistrzów

Historyczne Mistrzostwo Polski sprawiło, że kibice Rakowa Częstochowa mogli zaliczyć aż cztery wyjazdy w ramach kwalifikacji Ligi Mistrzów. Czas na podsumowanie przez Medalików wszystkich zagranicznych wojaży.

 

Flora Tallinn – Raków Częstochowa 18.07.2023

W sektorze gości w stolicy Estonii zameldowało się 196 osób, w tym 9 Chemik, 6 Lechia, 4 Stomil. Mecz poprzedził przemarsz klimatycznymi uliczkami Tallinna. Samo spotkanie było postawieniem „kropki nad i”, i tam samym awansem do kolejnej rundy. Miejscowych w młynie kilkudziesięciu – ciężko było im się przebić przez nasz doping.

 

Karabach Agdam – Raków Częstochowa 02.08.2023

Mimo problemów wizowych na mecz w Baku dotarło 12 fanatyków Rakowa. Miejscowi z dwoma młynami – w naszym pobliżu młodzieżowy z główną flagą „Qarabag Hooligans”, a za drugą bramką najważniejszą flagą miejscowych było płótno „Until 88 Death”. Każda nasza próba dopingu wiązała się z reakcją całego stadionu, który nas zagłuszał gwizdami.

 

Aris Limassol – Raków Częstochowa 15.08.2023

Na sektorze gości w Limassol zameldowało się 71 osób, w tym 3 fanatyków Videotonu. Nie dotarło z kolei czternaście osób, które w dniu meczu utknęły na lotnisku we Wrocławiu. Miejscowych w młynku podobna liczba do nas, ale w dopingu wspierała ich mini orkiestra dęta. My z kolei wśród flag wieszamy najstarszą wciąż aktywną, która debiut zaliczyła jeszcze w 1995 roku.

 

FC Kopenhaga – Raków Częstochowa 30.08.2023

Do Kopenhagi dotarło równo 380 osób, w tym 5 Chemik, 4 Stomil, 7 Lechia. Na stadion idziemy przemarszem, po drodze korzystając z podstawionego pociągu. Na meczu ciężko nam przebić się przez solidny młyn miejscowych. Po golu na 1-1 tubylcy inicjują wymianę wszelkich przedmiotów (głównie plastikowych kubków) przez ogrodzenie, ale nie wykazują żadnej innej inicjatywy. Po meczu jakieś incydentalne akcje w przystadionowym parku. Piłkarze ostatecznie przegrali batalię o LM, my za to wygraliśmy swój przedmeczowy pojedynek w dobrym stylu i szybkim tempie (informowaliśmy o tym TUTAJ).

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artykuł dotyczy ekip