Wpadka legnickiej drogówki

Sąd uniewinnił Krzysztofa Piotrowskiego, szefa Stowarzyszenia Kibiców Tylko Miedź. Policja zarzucała mu, że podczas majowego przejazdu fanów Miedzi przez miasto stworzył zagrożenie dla ruchu drogowego, bo wystawił flagę przez okno i zatrzymał samochód na skrzyżowaniu. Rzekomo nie dostosował się też do polecenia policjanta, którzy kazał mu odjechać. Zeznania świadków i nagranie wideo nie potwierdziły tych zarzutów.

Fetując awans Miedzi do I ligi, w maju ub. r. stowarzyszenie Tylko Miedź zorganizowało przejazd kibiców przez Legnicę. Wcześniej kilkakrotnie organizowało podobne akcje, a policja nigdy nie robiła problemów. Tym razem zażądała zezwolenia z urzędu miasta. Nie było czasu, by o nie wystąpić, więc stowarzyszenie ograniczyło się do powiadomienia urzędu miasta i policji, tak jak robiło to do tej pory. Przejazd się odbył. Policja nie próbowała uniemożliwić kibicom wyjazdu. Ponadto eskortowała kolumnę udekorowanych flagami aut: jeden radiowóz jechał z przodu, drugi z tyłu.

Już po przejeździe próbowała ukarać organizatora przejazdu, Krzysztofa Piotrowskiego, m.in. za naruszenie przepisów drogowych. Wszystko działo się w czasie, kiedy rząd Platformy Obywatelskiej wypowiedział wojnę kibolom. Działania legnickiej policji wpisywały się w tamte wydarzenia.

O procesie sądowym informowaliśmy TUTAJ.

Prezes Stowarzyszenia Tylko Miedź nie zgodził się na ukaranie go za coś, czego nie zrobił. Postawił się policji, a w sądzie wygrał.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Legnicy uniewinnił Krzysztofa Piotrowskiego z wszystkich trzech zarzutów, jakie mu postawiła legnicka policja.

– Zebrany materiał dowodowy nie przełamuje zasady domniemania niewinności. Wręcz przeciwnie. Świadkowie i nagranie wideo z przejazdu nie potwierdzają okoliczności wskazanych w zarzutach – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Jacek Seweryn.

Zdaniem policji Krzysztof Piotrowski podczas przejazdu wystawiał flagi przez okno, co stwarzało zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Proces potwierdził, że z prawej strony samochodu Krzysztofa Piotrowskiego była wystawiona jedna, nie dwie flagi. Ale nie ma przepisu, który by tego zabraniał.

źródło: 24Legnica.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments