Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola 05.10.2013

Kibice Wigier utworzyli tego dnia około 230 osobowy młyn, byli wspierani przez Granicę Kętrzyn w około 40 osób.

Gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą składały się transparenty na dwóch kijach tworzące napis ULTRAS WIGRY. Oprócz tego kibice trzymali inne transy przedstawiające postacie, symbole patriotyczne.

Przy wyjściu prowokująco zachowuje się ochrona, atakuje kibiców Wigier, dochodzi do spięć ale szybko trzeźwe głowy uspokajają sytuację.

Kibice Stalówki docierają do Wigier w 290 osób w tym: 41 Łada Biłgoraj, 32 Stal Gorzyce, 24 Polonia Przemyśl. Na stadionie było przygotowanych dla nich tylko 160 miejsc.

Gdy okazało się, że służby porządkowe nie zezwolą wszystkim przybyłym na wejście na trybuny, kibice rozpoczęli forsowanie ogrodzenia. Doszło do interwencji policji, którą, zgodnie z relacjami obecnych na meczu dziennikarzy, poprzedziło odpalenie rac i zniszczenie mienia.

Funkcjonariusze policji zatrzymali trzynastu kibiców, z których najmłodszy ma 18, a najstarszy 34 lata. Będą sądzeni w trybie przyspieszonym, postawiono im między innymi zarzuty wdarcia się teren imprezy masowej, rzucania niebezpiecznymi przedmiotami oraz niszczenia mienia. Niektórym grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wigry Suwałki:

Stal Stalowa Wola:

zdjęcia: ForzaWigry.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments