Wigry Suwałki – Stal Rzeszów 08.06.2014

Relacja kibiców Wigier:

Mecz ze Stalą Rzeszów wywołał ogromne ciśnienie wśród kibiców Wigier. Było to spotkanie o awans do I ligi. Na przedmeczowej zbiórce stawiło się dobre 500 osób, warto dodać, że na samym Os. Północ zebrało się ok 120 osób. wszyscy ze śpiewem na ustach ruszyli na stadion, po drodze odpalając trochę piro.

Tak jak było do przewidzenia obiekty Wigier tego dnia zapełnił się szczelnie kibicami, wiele osób zostało pod stadionem ze względu na brak biletów. Tego dnia padł niewątpliwie rekord w młynie, liczba to ok 850 os w tym 34 fanatyków Granicy Kętrzyn! Co jest bardzo dobrym wynikiem i pokazuje potencjał kibiców Wigier. Na płocie zawisło sporo flag w tym dwie flagi ziomków z KKS-u.

Doping przez całe spotkanie bardzo dobry wspomagany przez bęben. na rozpoczęcie meczu cała trybuna kryta unosi do góry biało – niebieskie kartony. Młyn również przygotował kilka opraw. Na początku do góry unosi się biało – niebieska sektórówka – szachownica, kolejny punkt oprawy to dwie malowane flagi sektorowe – herb Granicy Kętrzyn i herb Wigier.

Pod koniec meczu przyszedł czas na kulminacyjny punkt zabawy na trybunach, do góry leci sektórówka z namalowanym białym misiem, który trzyma w łapie butelkę, do tego na płocie pojawia się transparent BRAMA ROZJEBANA – MELANŻ DO RANA. Oprawa nawiązuje do wcześniejszej oprawy ” Rozjebmy I ligi bramy, na awans czekamy”. Oczywiście mecz został wygrany i Wigry mają tytuł mistrza II ligi wschodniej !

Jeżeli chodzi o kibiców Stali to przyjechali do Suwałk dwoma autokarami, wywiesili kilka flag i sporadycznie dopingowali.

Po meczu na stadionie feta, zostaje odpalonych ok 50 rac, konkretne świece dymne, strobo i ow. Zabawa przenosi się na miasto gdzie zostaje zostaje odpalonych spontanicznie ok 30 rac w różnych odstępach + kolejna porcja strobo i ow. Policja na początku robi problemy i zawija kilka osób ale później już uspokoili się i tylko obserwowali zabawę. Feta na mieście trwała do białego rana.

Wigry Suwałki:

Stal Rzeszów:

zdjęcia: Filip

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments