VII Memoriał im. B. Jochana 02.07.2016

Relacja Kibiców Widzewa:
W sobotę, 2 lipca, odbył się VII Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana. Tegoroczny memoriał naszego zmarłego z powodu nowotworu kolegi zgromadził 15 drużyn. W stawce znalazło się 11 zespołów lokalnych, oraz 4 przyjezdne. Do rozgrywek przystąpiły: Krzyżowa, PSS Struga, Zakątek Zielona, Lubochnia, Nagórzyce, Młodzi z Zielonej, Przyjaciele Josziego, Spalska, Rolandówka & Stary Niebrów, Przeskok Family, Śródmieście. Gościnnie wystąpili za to: FC Rawa Maz., FC Końskie, Młodzi Gniewni Łódź Bałuty, oraz drużyna naszych braci z Chorzowa – Ultras Niebiescy’08.

W skład każdego zespołu wchodziło 10 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy brelok. Ponadto na obiekcie było zlokalizowane stoisko, na którym można było zakupić nowe skarpetki naszego fan clubu, a także odzież kibicowską firmy Radical Fans. Warto podkreślić, że na tym turnieju zadebiutowały koszulki osiedlowe Niebrowa oraz Zakątka Zielona, które zostały wydane w łącznym nakładzie przekraczającym 130 sztuk. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania naszym znakomitym producentom, czyli Fan Gadżet, Radical Fans oraz Laniście, za czas realizacji i świetną jakość produktów.

Tego dnia ze wszystkich tomaszowskich osiedli najlepiej zaprezentował się Zakątek Zielona, który dotarł na obiekt wspólnym przemarszem, w asyście rac i transparentu „ZZ”. Fani ci wystawili dwie drużyny oraz największą ilość widzów rozgrywek. Podsumowując frekwencję, należy stwierdzić, że przez cały turniej przewinęło się łącznie ok. 300 sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego oraz znaczna liczba gości, która miała być nieco większa, ale kilka osób nie zdążyło wrócić z meczu reprezentacji Polski we Francji.

Zawody, tak samo jak w zeszłym roku, odbyły się na nowym obiekcie piłkarskim przy ul. Nowowiejskiej. Rozpoczęcie nastąpiło o 9:30 i na samym wstępie zainaugurowała je minuta ciszy, mająca na celu oddać hołd i być wyrazem pamięci dla Bartka. Poza tym powitano rodziców i brata naszego zmarłego kolegi oraz wszystkich zaproszonych gości. Na płotach zostały powieszone transparenty i flagi: „Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana”, „Joszi”, „FC TM”, „Tomaszów & Rawa”, „Zakątek Zielona”, „ZZ” oraz flaga przywieziona przez naszych zgodowiczów z Chorzowa, upamiętniającą kolegę z grupy UN’08, zmarłego w podobnych okolicznościach do Bartka – „Hermana”.

Same rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej, w której drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach, wydzielonych na płycie obiektu. Awans do fazy ćwierćfinałowej uzyskiwały trzy drużyny z dwóch pierwszych lokat oraz dwie z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Faza pucharowa, podobnie jak Euro 2016 we Francji, obfitowała w mnóstwo meczów rozstrzyganych dopiero w rzutach karnych. Nawet w finale ten element gry zdecydował o triumfie w całym turnieju. W ten właśnie sposób decydujący mecz wygrała drużyna Nagórzyc ze Spalską. Z kolei trzecie miejsce przypadło w udziale Lubochni, która triumfowała nad Młodymi z Zielonej.

Poza pucharami, jak co roku, przyznawane były wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, zawodnika, oraz bramkarza, tradycyjnie wręczane w towarzystwie mamy Bartka. Zarówno wyróżnienie dla najlepszego zawodnika, jak i bramkarza trafiły do Spalskiej, natomiast król strzelców zdobywał bramki dla PSS Struga. Każdy uczestnik dostawał również pamiątkowy dyplom. Po turnieju goście wraz z przedstawicielami naszego FC udali się na wspólny obiad. Następnie wszyscy pojechaliśmy na grób Bartka, celem złożenia wiązanki i oddania hołdu oraz zapewnienia, że nasza pamięć jest twardą skałą.

Nasi przyjaciele z Ruchu Chorzów przyjechali jeszcze z pomysłem stworzenia wspólnego graffiti. Korzystając z uprzejmości jednego z mieszkańców – który użyczył nam ścianę – i zdolności artystycznych, w głównej mierze, kolegów z UN’08, powstała praca „WIDZEW & RUCH”. Idealnie wpisywała się ona w hasło na koszulkach naszych braci z Chorzowa, co do prawdziwości, którego nikt nie może mieć wątpliwości – „NAJLEPSZA SZTAMA W POLSCE”. Już po zakończeniu pracy wszyscy udali się nad Zalew Sulejowski, gdzie do wczesnych godzin porannych trwała zabawa, okraszana odpalaniem rac oraz śpiewami podkreślającymi, że „TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA” jest, a „NAJLEPSZĄ SZTAMĄ W POLSCE jest bez wątpienia zgoda łódzkiego Widzewa z chorzowskim Ruchem!

VII Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana będziemy wspominać jako niezwykle udany, jak co roku. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy przybyłym z Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Końskich, Piotrkowa Trybunalskiego i przede wszystkim z Chorzowa.

Kończąc relację można tylko powtórzyć dwa hasła przewodnie: WIDZEW & RUCH – NAJLEPSZA SZTAMA W POLSCE oraz TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA!

Zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments