VII Marsz Powstania Warszawskiego rozwiązany

Dziś przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak każdego roku tłumy Polaków zebrały się na warszawski rondzie Dmowskiego, aby wspólnie przeżyć godzinę W. Dokładnie o 17:00 rozbrzmiały syreny.

Jak informuje sekretarz Zarządu Głównego ONR, która to organizacja ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości organizowała dzisiejszy Marsz Powstania Warszawskiego, policja na wniosek Urzędu Miasta, a więc prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz rozwiązała przemarsz. Wcześniej w okolicach Metro Centrum był uruchomiony Punkt Informacyjno-Historyczny. W godzinach 11:00-16:00 w specjalnym krwiobusie będzie można było krew dla potrzebujących w ramach kolejnej edycji akcji „Powstańcza Krew”. Po Marszu ma jeszcze odbyć się koncert, na którym wystąpią gwiazdy muzyki patriotycznej, m.in: Basti i Klipo, Karat NM, SOVA, Egon

Organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny Marsz Powstania Warszawskiego od lat przechodzi ulicami Warszawy 1 sierpnia. Choć w latach wcześniejszych wydarzenie gromadziło tłumy Warszawiaków i zawsze przebiegało pokojowo, bez poważniejszych incydentów, to w tym roku postanowiła go zakłócić sama Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Śmierć wrogom ojczyzny!

VII Marsz Powstania Warszawskiego rozwiązany przez Urząd Miasta Warszawa. Policja blokuje dalszy pochód. HGW blokuje marsz, w którym udział biorą Powstańcy, rodziny z dziećmi, a nawet turyści.

Śmierć wrogom ojczyzny! Policyjna prowokacja nawet w tak ważnych uroczystościach… Warto podać dalej.

Opublikowany przez Stadionowi Oprawcy Środa, 1 sierpnia 2018

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments